REKLAMA

Sondaż: Andrzej Duda powinien zawetować ustawy o SN?

 • Autor: JS
 • 21 lipca 2017 21:55
Sondaż: Andrzej Duda powinien zawetować ustawy o SN? Andrzej Duda (fot.prezydent.pl/Andrzej Hrechorowicz)

Ponad połowa Polaków jest zdania, że prezydent powinien zawetować trzy ustawy, wprowadzające zmiany w sądownictwie - wynika z sondażu przeprowadzonego przez KANTAR Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24.

Respondenci zostali zapytani w sondażu o to, "czy prezydent powinien zawetować wszystkie trzy ustawy zmieniające system prawny w Polsce?". Chodzi o ustawy o Sądzie Najwyższym, o Krajowej Radzie Sądownictwa i ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych.

Na "tak" było 55 procent badanych, z czego 43 proc. odpowiedziało "zdecydowanie tak", a 12 proc. - "raczej tak".

Jak podaje TVN24, przeciwnego zdania jest 29 procent respondentów. Wśród nich 20 proc. uważa, że prezydent "zdecydowanie nie" powinien wetować ustaw, a 9 proc. wybrało opcję "raczej nie".

"Nie wiem/trudno powiedzieć" odpowiedziało 16 procent badanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Polska jest jedna! 2017-07-22 05:52:33
  Do rififi:Celująca postawa obywatelska . Należy przyznać iż przez ostatnie 10 lat za Rządów SLD i koalicji PO-PSL byliśmy niewolnikami bez żadnych praw, w związku z największą w historii powojennej Polski aferą gruntową masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas na celle nierolnicze"B" mieszkalne gdzie właściciele gruntów nawet nie byli stronami postępowań okradziono Nas gównie finansowo, odebrano Nam poprzez powyższe resztki godności osobistej, w związku z czym kasta przestępcza sądownicza destabilizując cały system prawny w Polsce wbiła gwoźdź tytanowy do własnej trumny!
 • Polska jest jedna! 2017-07-22 05:48:49
  Do rififi:Celująca postawa obywatelska . należy przyznać iż przez ostatnie 10 lat za Rządów SLD i koalicji PO-PSL byliśmy niewolnikami bez żadnych praw, w związku z największą w historii powojennej Polski aferą gruntową masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas na celle nierolnicze"B" mieszkalne gdzie włącznie gruntów nawet nie byli stronami postępowań okradziono Nas gównie finansowo, odebrano Nam poprzez powyższe resztki godności osobistej, w związku z czym kasta przestępcza sądownicza destabilizując cały system prawny w Polsce wbiła gwoźdź tytanowy do własnej trumny!
 • rififi 2017-07-22 01:15:59
  Całkiem fajna ta demokracja była w Polsce przez ostatnie 28 lat.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA