REKLAMA

Sondaż: Andrzej Duda wygrałby z Donaldem Tuskiem w pierwszej turze

 • Autor: JS
 • 28 kwietnia 2017 16:59
Sondaż: Andrzej Duda wygrałby z Donaldem Tuskiem w pierwszej turze Andrzej Duda (fot.prezydent.pl/Andrzej Hrechorowicz)

Prezydent Andrzej Duda wygrałby pierwszą turę wyborów prezydenckich - wynika z sondażu Kantar Public dla "Wyborczej".

Andrzej Duda w pierwszej turze wyborów prezydenckich pokonałby Donalda Tuska w stosunku 38:31.

Na trzecim miejscu w badaniu znalazł się Paweł Kukiz. Na lidera Kukiz'15 chce głosować 12 proc. ankietowanych. Na czwartym miejscu pojawił się prezydent Słupska Robert Biedroń, którego popiera 8 proc. badanych.

Jak wynika z sondażu, obecny prezydent wygrałby dzięki głosom partii Jarosława Kaczyńskiego – 90 proc. zwolenników PiS oddałoby głos na Dudę.

Na Donalda Tuska chciałoby głosować 77 proc. spośród wyborców Platformy. 9 proc. zwolenników partii Grzegorza Schetyny chce, by prezydentem został Biedroń, a 7 proc. wspiera Andrzeja Dudę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • przestępcy od 2005grunty 2017-04-30 21:07:02
  Do PISOWSKIE KŁAMSTWO: Święty Rydzyk, nie tyko daje im rozgrzeszenie za kopertę pełną kasy od Jarosława Kaczyńskiego, lecz i bałamucą mohery poprzez Radio Maryja czy TV TRWAM.
 • PISOWSKIE KŁAMSTWO 2017-04-29 22:53:32
  Zniszczyli Polskie i łudzą się nadzieją że kłamstwem i haniebnymi postępowaniem potrafią nas zbałamucić Pan Kaczyński nazwał mnie zlodzejem drugim sortem komunisto dochodzi prawdy Smoleńskiej KŁAMIE Ja pracowałem 43 lata i nic nikomu nic nie ukradłem o on nie ma prawa mnie obrażać Ze względy na mój wiek należy mi się szacunek KTO MU DAJE ROZGRZESZENIE ZA TAKIE NIESZANOWANIE POLAKÓW
 • Państwo prawa? 2017-04-28 17:41:38
  Tyko idioci i przestępcy mogą marnotrawić środki publiczne,z wiedzy jaką posiadam zapewniam PiS przegra wybory parlamentarne w 2019roku , Andrej Duda jako pierwszy Prezydent w historii stanie przed Trybunałem Stanu, jak i cała świta.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA