REKLAMA

Sondaż: Beata Szydło, Jarosław Kaczyński czy Mateusz Morawiecki? Kto powinien być premierem RP?

  • Autor: JS
  • 07 grudnia 2017 16:56
Sondaż: Beata Szydło, Jarosław Kaczyński czy Mateusz Morawiecki? Kto powinien być premierem RP? Rekonstrukcja zostanie przeprowadzona w przyszłym tygodniu. (fot. pis.org.pl)

Co piąty badany uważa, że premierem powinna być Beata Szydło, a prawie co czwarty ankietowany wskazuje na Jarosława Kaczyńskiego - wynika z sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

23,7 proc. ankietowanych wskazało, że to Jarosław Kaczyński powinien być premierem Polski. Na drugim miejscu z wynikiem 20,2 proc. uplasowała się Beata Szydło. Na Mateusza Morawieckiego wskazało 9 proc. ankietowanych. 19,8 proc. odpowiedziało "nie wiem", natomiast 27,4 proc. uznało, że premierem powinien być ktoś inny niż wymienieni.

Beata Szydło częściej wskazywana była przez osoby w wieku 25-34 lata (26 proc.) a Jarosław Kaczyński przez osoby powyżej 50 lat (31 proc.). Prezes partii Prawo i Sprawiedliwość częściej jest widziany na stanowisku premiera przez osoby o wykształceniu wyższym (27 proc.).

Dziś (7 grudnia) wieczorem Komitet Polityczny PiS ustali, czy rekonstrukcja rządu będzie obejmowała także stanowisko premiera - poinformował Ryszard Terlecki w TVP Info.

Dodał, że rekonstrukcja zostanie przeprowadzona w przyszłym tygodniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA