REKLAMA

Sondaż CBOS: 62 proc. dobrze o prezydencie

 • Autor: PAP/JS
 • 14 listopada 2017 16:38
Sondaż CBOS: 62 proc. dobrze o prezydencie Działania prezydenta chwali większość zwolenników PiS wraz z Solidarną Polską i Polską Razem (fot. Grzegorz Jakubowski/KRPR)

62 proc. badanych dobrze ocenia działalność prezydenta Andrzeja Dudy; 29 proc. ocenia ją źle - wynika z listopadowego sondażu CBOS. 54 proc. respondentów źle ocenia działania Sejmu, 31 proc. - dobrze. 45 proc. mówi źle o pracy - Senatu, 29 proc. - pozytywnie.

CBOS zwrócił uwagę na spadek notowań prezydenta oraz obu izb parlamentu.

Działalność prezydenta Andrzeja Dudy dobrze ocenia 62 proc. respondentów, spadek odsetka zadowolonych o 6 punktów procentowych w porównaniu z październikiem. Dezaprobatę wobec działań prezydenta wyraża obecnie 29 proc. ankietowanych, o 5 punktów procentowych więcej niż przed miesiącem.

9 proc. respondentów nie ma zdania nt. oceny działalności głowy państwa (1 punkt procentowy więcej niż w październiku).

"Mimo pogorszenia notowań prezydent nie stracił całkowicie premii, jaką otrzymał po zawetowaniu dwóch spośród trzech ustaw o sądownictwie - jego notowania są bowiem nadal znacząco lepsze, niż były do lipca tego roku" - podkreśla CBOS.

Działania prezydenta chwali większość zwolenników PiS wraz z Solidarną Polską i Polską Razem (91 proc. dobrze, 6 proc. źle ocenia pracę głowy państwa) oraz wyborców Kukiz'15 (75 proc. elektoratu pozytywnie ocenia działania Dudy, źle - 21 proc.).

Krytyczni wobec poczynań głowy państwa są natomiast w większości zwolennicy PO (30 proc. ocenia pracę Dudy dobrze, 61 proc. - źle) i Nowoczesnej (zdaniem 22 proc. działania Dudy są pozytywne, negatywne - w ocenie 72 proc. potencjalnego elektoratu).

55 proc. niezdecydowanych, na kogo głosować dobrze ocenia działalność prezydenta Dudy, źle - 33 proc. Podobnie sytuacja wygląda z osobami, które nie biorą udziału w wyborach - 53 proc. niegłosujących popiera pracę A.Dudy, 29 proc. - ocenia ją negatywnie.

Pracę Sejmu dobrze ocenia 31 proc. badanych, co oznacza spadek o 5 punktów procentowych w porównaniu z badaniem sprzed miesiąca. Źle o działaniach izby niższej wypowiada się 54 proc. ankietowanych - o 4 proc. więcej niż w poprzednim sondażu. Zdania na temat pracy Sejmu nie ma 15 proc. badanych (wzrost o 1 punkt procentowy).

W przypadku Senatu dobrze pracę tej izby ocenia 29 proc. pytanych - mniej o 7 proc. niż przed miesiącem. 45 proc. jest niezadowolonych z działania izby wyższej; oznacza to wzrost o 3 punkty procentowe. 26 proc. nie ma zdania w tej kwestii, o 4 punkty procentowe więcej niż w poprzednim badaniu.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 2-12 listopada 2017 r. na liczącej 1016 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Do buraka bez pojęcia 2017-11-16 10:53:00
  Do swinie z PO: To ty jesteś zdrajcą nazywając tak prawdziwych patriotów z PO. To normalne dla popierających PIS. Opluć rodaków, odebrać im godność. Komuna tak robiła i nowa komuny czyli ty, tez tak robi.
 • swinie z PO 2017-11-16 10:32:21
  Do Do buraka bez pojęcia: Zdrajcy Polski wszy i gnidy: boni, kudrycka, pitera, thun, hubner, jazłowiecka
 • Do buraka bez pojęcia 2017-11-16 09:09:07
  Do Zdzisław Owsianka: Za PO i SLD było normalnie. Teraz mamy państwo ideologiczne a jedna partia chce rządzić wszystkim, mając gdzieś prawo i sprawiedliwość. Kto tu jest zdrajcą?
 • Zdzisław Owsianka 2017-11-16 00:14:44
  Będzie hańbą dla Prezydenta A. Dudy jeśli zdrajcy Polski, tacy jak członkowie Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, SLD i Razem, będą Go oceniać pozytywnie !!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA