REKLAMA

Sondaż CBOS: Rosną notowania rządu i premier

 • Autor: pt
 • 14 czerwca 2017 13:19
Sondaż CBOS: Rosną notowania rządu i premier Beata Szydło (fot. wybierzpis.org.pl)

Poprawiły się notowania rządu oraz premier Beaty Szydło. Są one najlepsze od powstania obecnego gabinetu - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Zwolennicy rządu stanowią 42 proc. badanych - od maja ta grupa zwiększyła się (o 3 pkt proc.). Grupa przeciwników rządu zmalała o 4 pkt., stanowią oni dzisiaj 30 proc.  Obojętność wobec rządu deklaruje 26 proc. respondentów (wzrost o 1 pkt).

Stosunek do rządu zależny jest przede wszystkim od preferencji politycznych.

Najwięcej zwolenników obecny rząd ma oczywiście wśród respondentów, którzy w wyborach do Sejmu zagłosowaliby na Prawo i Sprawiedliwość (88 proc.).

Wśród tych, którzy głosowaliby na Platformę Obywatelską zdecydowana większość określa się jako przeciwnicy rządu (72 proc.).

Przeciwnicy obecnego gabinetu stanowią też największą grupę wśród badanych zamierzających wziąć udział w hipotetycznych wyborach, ale niezdecydowanych, na kogo oddać głos (43 proc.).

Wśród niezdecydowanych, czy pójść na wybory, tyle samo ankietowanych popiera obecny gabinet, ile wyraża wobec niego obojętność (po 34 proc.).

CBOS zapytał także o zadowolenie z pracy premier Beaty Szydło. 49 proc. respondentów odpowiedziało, że jest zadowolonych, 36 przeciwnie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Niedowiary. 2017-06-19 21:28:12
  Obudza sie ale bedzie za pozno.Madry Polak po Szkodzie.Ps: Kolaboranci Zlodzieje sa bardziej aktywni i beszczelni jak ci Legendarni Komunisci.
 • Obi Wan 2017-06-14 16:53:30
  Od jesieni zaczną być widoczne efekty rządzenia. Wejdzie reforma emerytalna, edukacji i zdrowia. A dokładnie : braki pracowników i problemy z obsługą + wzrost cen, gonitwa nauczycieli ze szkoły do szkoły, zatkanie szpitali pacjentami. Wtedy suweren "doceni" "dobrą".
 • Naród jest suwerenem!!! 2017-06-14 14:53:18
  Oszukali Polaków dostając się do władzy podstępem złodzieje i przestępcy najcięższego kalibru, zniszczyli Nasze dobra kulturę, tradycje najsłynniejsze niegdyś w Europie" Polskie Rolnictwo", odbierają Nam resztki godności osobistej, politologia margines społeczny PIS!!! Projekt sztandarowy Prawa i Sprawiedliwości podpisany przez Andrzeja Dudę 27 sierpnia 2015roku,ustawa z dnia 10 lipca 2015 roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz.U.2015 poz.1338) tuszują większymi przestępstwami największą w historii powojennej Polski aferę gruntową, gdzie z Urzędu zostały zmienione dotychczasowe użytki rolne gruntów wszystkich klas na cele nierolnicze „B” mieszkalne, gdzie właściciele gruntów nawet nie byli stronami postępowań. .Powinniśmy wyjść na ulice jak proszą, spalić tych antychrystów ogniem piekielnym(wystarczą butelki z benzyną)oby nigdy więcej takie gnidy się nie odrodziły .
 • Łubu dubu, łubu dubu 2017-06-14 14:07:31
  Znowu CBOS! Liżą tyłki tej władzy a ich sondaże skrajnie się rozjeżdżają z wynikami innych firm. Można im wierzyć mnie więcej tak jak TVP Kurski. Za komuny poparcie dla władzy tez było wysokie i tylko nikt nie rozumiał dlaczego wszyscy znajomi akurat są w tych 4% które nie popierają Partii i Pierwszego Sekretarza.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA