REKLAMA

Sondaż CBOS. Tak Polacy oceniają prezydenta, Sejm i Senat

  • Autor: PAP
  • 27 sierpnia 2015 13:11
Sondaż CBOS. Tak Polacy oceniają prezydenta, Sejm i Senat Notowania obu izb parlamentu -są teraz jednymi z najlepszych w tym roku. Fot. sejm.gov.pl

Działalność prezydenta Andrzeja Dudy, w pierwszym okresie sprawowania przez niego urzędu, dobrze ocenia 33 proc. ankietowanych, źle - 15 proc., a wyrobionego zdania nie ma 52 proc. - wynika z sondażu CBOS. Wskazuje on również, że nieco poprawiły się notowania Sejmu i Senatu.

Z przeprowadzonego w drugiej połowie sierpnia sondażu wynika, że opinie o działalności prezydenta Dudy - który objął urząd 6 sierpnia - są jeszcze mało wyrobione.

Tylko 9 proc. "zdecydowanie dobrze"

Spośród 33 proc. ankietowanych, którzy z uznaniem wypowiadają się o działalności prezydenta Dudy.

24 proc. ocenia ją "raczej" dobrze, a 9 proc. "zdecydowanie" dobrze. Wśród krytyków, 11 proc. ocenia działania nowego prezydenta "raczej"źle, a 4 proc. "zdecydowanie"źle.

52 proc. respondentów nie wie jeszcze, jak oceniać działalność Dudy.

Polacy lepiej o posłach i senatorach

CBOS spytał także o ocenę Sejmu i Senatu.

22 proc. badanych dobrze ocenia działalność Sejmu, 63 proc. ma krytyczną opinię. Zdania nie wyraziło 15 proc. W przypadku Senatu pozytywnie o jego działaniach wypowiedziało się 26 proc., źle oceniło je 48 proc., a 26 proc. nie wyraziło zdania.

Notowania obu izb parlamentu - zauważa CBOS - są lepsze niż w lipcu i są jednymi z najlepszych w tym roku, co jednak nie wypływa znacząco na fakt, że nastawienie Polaków do pracy parlamentarzystów jest nadal na ogół negatywne.

CBOS przeprowadził sondaż metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 17-24 sierpnia na liczącej 1040 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA