REKLAMA

Sondaż CBOS: Wzrost poparcia dla prezydenta, negatywne oceny parlamentu

  • Autor: PAP/JS
  • 12 kwietnia 2017 14:33
Sondaż CBOS: Wzrost poparcia dla prezydenta, negatywne oceny parlamentu Andrzej Duda. (fot.prezydent.pl/Andrzej Hrechorowicz)

Prezydenturę Andrzeja Dudy pozytywnie ocenia 56 proc. badanych - to wzrost o 5 punktów procentowych od marca, a negatywnie 35 proc. - spadek o 3 punkty procentowe - wynika z nowego sondażu CBOS.

• Oceny pracy Sejmu i Senatu pozostają stabilne - przeważają oceny negatywne.

• Niezadowolenie z pracy posłów deklaruje 64 proc., a z pracy senatorów - 50 proc. Polaków. W obu przypadkach oznacza to spadek ocen negatywnych parlamentu od marca o 1 punkt procentowy.

• Ankietowani wydali także opinię na temat stacji telewizyjnych. 

9 proc. respondentów nie ma jednoznacznej opinii na temat sprawowania przez Andrzeja Dudę urzędu prezydenta. Od marca grupa ta zmniejszyła się o 2 punkty procentowe.

Niezadowolenie z pracy posłów deklaruje 64 proc., a z pracy senatorów - 50 proc. W obu przypadkach oznacza to spadek ocen negatywnych parlamentu od marca o 1 punkt procentowy.

Działalność Sejmu dobrze ocenia jedna czwarta obywateli 24 proc. (od marca wzrost o 3 punkty procentowe), a 26 proc. dobrze wypowiada się o funkcjonowaniu Senatu (wzrost o 2 punkty).

12 proc. badanych nie ma wyrobionego zdania na temat pracy Sejmu (spadek o 2 punkty procentowe), a 24 proc. (spadek o 1 punkt procentowy) nie ma opinii na temat działalności Senatu.

Spośród stacji telewizyjnych najlepiej oceniana jest telewizja Polsat. Pozytywnie o jej działalności wypowiada się 67 proc. badanych (od września 2016 roku nastąpił spadek ocen pozytywnych o 5 punktów procentowych). Negatywnie Telewizję Polsat ocenia 13 proc. respondentów (spadek o 1 punkt procentowy). Wyrobionej opinii na ten temat nie ma 20 proc. ankietowanych (wzrost o 6 punktów procentowych).

Działalność TVN aprobuje 64 proc. badanych (spadek o 8 punktów), a krytykuje 18 proc. respondentów (wzrost o 2 punkty procentowe). Brak opinii na ten temat deklaruje 18 proc. badanych (wzrost o 6 punktów procentowych).

Zadowoleni z działalności TVP stanowią 55 proc. badanych (spadek o 8 punktów), a niezadowoleni to 31 proc. (wzrost o 3 punkty). 14 proc. nie ma zdania na ten temat (wzrost o 5 punktów procentowych).

CBOS zaznacza, że nasilenie krytycyzmu wobec wszystkich trzech stacji zaznacza się od marcu zeszłego roku. "Pogorszenie w największym stopniu dotyczy wizerunku TVP" - podano.

Sondaż przeprowadzono w dniach 30 marca - 6 kwietnia 2017 roku na liczącej 1075 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA