REKLAMA

Sondaż: Co Polacy myślą o posłach, głosujących za poparciem rezolucji Parlamentu Europejskiego?

  • Autor: JS
  • 17 listopada 2017 17:18
Sondaż: Co Polacy myślą o posłach, głosujących za poparciem rezolucji Parlamentu Europejskiego? Przyjęta w środę przez PE rezolucja stwierdza, że sytuacja w Polsce stanowi "jednoznaczne ryzyko poważnego naruszenia wartości, o których mowa w art. 2 traktatu o UE". (fot.pixabay.com)

Kantar Public na zlecenie TVP zapytał Polaków, jak oceniają europosłów Platformy Obywatelskiej, którzy poparli przyjętą w środę (15 listopada) rezolucję Parlamentu Europejskiego o Polsce?

24 proc. ankietowanych odpowiedziało – „pozytywnie”, 47 proc. – „negatywnie”, a 29 proc. – „nie wiem”

W sondażu zadan zostały  jeszcze dwa pytania.

Na pytanie „Czy zgadza się Pan/Pani z opinią, że europosłowie Platformy Obywatelskiej, którzy poparli rezolucję Parlamentu Europejskiego o Polsce, działają na szkodę Polski?” 44 proc. odpowiedziało – „tak”, 30 proc. – „nie”, a 26 proc – „nie wiem”.

Na pytanie „Czy zgadza się Pan/Pani z opinią, że europosłowie Platformy Obywatelskiej, którzy poparli rezolucję Parlamentu Europejskiego o Polsce, zachowali się jak współczesna targowica?” 45 proc, ankietowanych odpowiedziało – „tak”, 29 proc. – „nie”, a 26 proc. – „nie wiem”.

Badanie zostało przeprowadzone wśród 1000 osób.

Przyjęta w środę przez PE rezolucja stwierdza, że sytuacja w Polsce stanowi "jednoznaczne ryzyko poważnego naruszenia wartości, o których mowa w art. 2 traktatu o UE". Eurodeputowani wyrazili zaniepokojenie zmianami w przepisach dotyczących polskiego sądownictwa. Odnieśli się także do sytuacji polskiego Trybunału Konstytucyjnego, wyrażając ubolewanie, iż nie znaleziono kompromisowego rozwiązania problemu jego należytego funkcjonowania.

W rezolucji znalazło się też wezwanie do natychmiastowego "zawieszenia masowych wyrębów w Puszczy Białowieskiej" i "przestrzegania prawa do wolności zgromadzania się przez usunięcie z obecnej ustawy o zgromadzeniach zapisów dotyczących priorytetowego traktowania tzw. cyklicznych zgromadzeń cieszących się poparciem rządu".

Europarlament wezwał polski rząd do przestrzegania postanowień dotyczących praworządności i praw podstawowych zapisanych w traktatach. PE zainicjował też własną procedurę zmierzającą do uruchomienia art. 7 traktatu wobec Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • xymena 2017-11-17 17:31:03
    Hahaha 70% Polakow uwaza ,ze Pis zniszczyl TK , niszczy sady . Glosowanie za rezolucja to nie Targowica ( pomijajac fakt , ze w Targowice wkladal swoje brudne lapy KLER) a walka o demokracje.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA