REKLAMA

Sondaż: Czy Polacy czują się bezpieczni?

  • Autor: JS
  • 20 września 2017 17:02
Sondaż: Czy Polacy czują się bezpieczni? Dużo lepiej jest z poczuciem własnego bezpieczeństwa. 63 proc. badanych pozytywnie ocenia swoje osobiste bezpieczeństwo (fot. pixabay.com)

Większość Polaków, choć negatywnie ocenia bezpieczeństwo militarne naszego kraju, osobiście czuje się bezpiecznie w Polsce - wynika z sondażu dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna.

Aż 44 proc. ankietowanych negatywnie ocenia bezpieczeństwo militarne Polski; jedynie 30 proc. badanych ocenia bezpieczeństwo naszego kraju pozytywnie. Wśród tych pierwszych największą grupę stanowią sympatycy Nowoczesnej (82 proc.), dalej są zwolennicy PO i Kukiz'15 (odpowiednio 56 i 40 proc.).

Dużo lepiej jest z poczuciem własnego bezpieczeństwa. 63 proc. badanych pozytywnie ocenia swoje osobiste bezpieczeństwo. Przeciwnego zdania było jedynie 26 proc. ankietowanych. Z sondażu wynika, że najmniej bezpiecznie czują się sympatycy Kukiz'15. W tym przypadku ze swojego osobistego bezpieczeństwa zadowolonych jest 43 proc., natomiast niezadowolonych aż 54 proc.

63 proc. badanych choćby ze słyszenia wiedziało o powstaniu Wojsk Obrony Terytorialnej; Większość (43 proc.) respondentów pozytywnie ocenia powstanie WOT. 45 proc. respondentów potwierdziło, że WOT może odegrać istotną rolę w obronie Polski na wypadek wojny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA