REKLAMA

Sondaż: Czym PiS zyskuje u wyborców?

  • Autor: JS
  • 29 czerwca 2017 16:28
Sondaż: Czym PiS zyskuje u wyborców? Ankietowanym podobają się także twarde, choć budzące wiele kontrowersji stanowisko w sprawie nieprzyjmowania uchodźców oraz antykorupcyjne działania rządu. (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Wśród pierwszych czterech obszarów działań, za które Polacy cenią rząd, jest polityka socjalna, a także zapewnienie Polakom poczucia stabilności - wynika z sondażu "Dziennika Gazety Pranej" przeprowadzonego na panelu Ariadna.

Ankietowanym podobają się także twarde, choć budzące wiele kontrowersji stanowisko w sprawie nieprzyjmowania uchodźców oraz antykorupcyjne działania rządu.

Na dalszych miejscach znalazły się takie sfery działań, jak edukacja, polityka gospodarcza czy reforma sądownictwa.

Jak informuje "DGP", w elektoracie PiS hierarchia jest nieco inna: na pierwszym miejscu jest wskazywana polityka socjalna, na drugim – działania antykorupcyjne, a na trzecim – zapewnienie poczucia stabilności.

Ankieta pokazuje także, że nieprzyjmowanie uchodźców czy nacisk na politykę socjalną są wskazywane jako pozytywy działania rządu wśród elektoratów innych partii. 13,9 proc. osób, które chciałyby zagłosować na Platformę Obywatelską, popiera politykę gabinetu Beaty Szydło wobec uchodźców.

Wśród słabych punktów rządu wyborcy na pierwszym miejscu wskazują politykę zdrowotną, na drugim miejscu znalazła się polityka zagraniczna, a na trzecim edukacja. W kwestii porażek rządu identyczną kolejność dają też wskazania wyborców PiS. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • PiS Hańba Wstyd! 2017-06-30 07:50:31
    Polityka socjalna dobre! Ośrodkom Pomocy Społecznej dodaliście zadań, pracownicy zderzają się na co dzień z patologią życia codziennego najuboższych rodzin i 500+, pracowników nie stać na kupno porządnego samochodu celem dojazdu do miejsca pracy, zaś patologia 500+ która jednocześnie korzysta z zasiłków rozbija się takimi furami iż uczciwi ludzie(pracownicy tej instytucji) tracą wiarę w Państwo, tym bardziej w Rząd, mówiąc w imię czego tak ciężko (...)!!! Pani Premier przed kolejnymi skandalicznymi wypowiedziami proszę odwiedzić odpowiedniego lekarza i nie ośmieszać rządu Polskiego jak i społeczeństwa-wyborców.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA