REKLAMA

Sondaż dotyczący samodzielności prezydenta Andrzeja Dudy obrazuje spadek zaufania do głowy państwa

  • Autor: MN
  • 17 maja 2017 08:28
Sondaż dotyczący samodzielności prezydenta Andrzeja Dudy obrazuje spadek zaufania do głowy państwa Andrzej Duda nie jest samodzielnym prezydentem? (fot. PTWP, Paweł Pawłowski)

Andrzej Duda w opinii większości nie jest samodzielnym prezydentem – wynika z sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”.

Aż 64 proc. ankietowanych twierdzi, że prezydentura Andrzej Dudy jest niesamodzielna, w tym aż 47 proc. uznaje ją za "zdecydowanie niesamodzielną", a 17 proc. – za "raczej samodzielną". Natomiast 33 proc. ankietowanych uważa, że prezydent podejmuje samodzielne decyzje.

Jeśli chodzi o wyborców PiS - 47 proc. Z nich uważa, że prezydentura Dudy jest "zdecydowanie samodzielna" a 33 proc., że "raczej samodzielna".

Z kolei wśród 65 proc. wyborców Kukiz’15 prezydent jest samodzielny, z czego 60 proc. Z nich deklaruje, że jest on raczej samodzielny, a 5 proc., że zdecydowanie samodzielny.

"Rzeczpospolita" podaje, że wśród grupy wyborców prezydenta Andrzeja Dudy z 2015 roku 11 proc. Jest przekonanych, że nie podejmuje on decyzji samodzielnie.

Sondaż IBRiS dla "Rzeczpospolitej” przeprowadzono w dniach 11–12 maja 2017 r. na próbie 1100 respondentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA