REKLAMA

Sondaż: Hanna Gronkiewicz-Waltz szkodzi wizerunkowi PO

  • Autor: JS
  • 06 lipca 2017 16:04
Sondaż: Hanna Gronkiewicz-Waltz szkodzi wizerunkowi PO Hanna Gronkiewicz-Waltz (fot. um.warszawa.pl/R.Motyl)

Ponad połowa ankietowanych uważa, że prezydent Warszawy negatywnie wpływa na wizerunek Platformy Obywatelskiej - wynika z sondażu przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski.

Jak wynika z sondażu, aż 53 proc. ankietowanych przyznało, że Hanna Gronkiewicz-Waltz szkodzi wizerunkowi Platformy.  38 proc. respondentów uważa, że nie ma ona żadnego wpływu na odbiór PO, a tylko 9 procent pytanych twierdzi, że prezydent stolicy wpływa na wizerunek PO pozytywnie.

Sondażownia zapytała też Polaków o komisję weryfikacyjną ws. reprywatyzacji. Według sondażu WP, aż 68 proc. ankietowanych "zna choćby tylko ze słyszenia sprawę afery reprywatyzacyjnej w Warszawie". Przykuwa ona uwagę głównie wyborców PO (89 proc.), Nowoczesnej (79 proc.) i PiS (74 proc. ankietowanych).

Samo powołanie komisji jest pozytywnie oceniane przez Polaków (42 proc.). W tej grupie są głównie wyborcy PiS (68 proc.), Kukiz'15 (49 proc.) oraz Nowoczesnej (42 proc.). Przeciwnikami powołania składu jest 26 proc., a 32 proc stwierdziło, że "trudno powiedzieć".

Aż 81 proc. zwolenników PO nie wierzy, że komisja spełni swoje zadanie. Z kolei wyborcy PiS i Kukiz'15 uważają, że komisja pracuje merytorycznie. Taki pogląd ma aż 42 proc. ankietowanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • trex 2017-07-07 15:07:41
    Gdyby te sondaże miały jakieś odbicie w rzeczywistości to tak skromnie podejrzewam, że PO już dawno rozwiązałoby współpracę z HGW
  • kapustny 2017-07-07 14:24:36
    normalnie sie robicie jak pan jaki i jego medialne show. pisiory to tylko komisje potrafia teraz powolywac, ale coz jak pewnie srednio im idzie w rankingach to trzeba krecic jakis skandal polityczny, a bo pisiory to przeciez tacy porzadni sa. chyba ich najlepszym przykladem jest antek i bartek 'misiu' misiewicz, takich ludzi jak oni to ze swieczka szukacREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA