REKLAMA

Sondaż: Który z ministrów powinien opuścić rząd?

 • Autor: JS
 • 09 listopada 2017 18:08
Sondaż: Który z ministrów powinien opuścić rząd? Niemal połowa pytanych uznała, że rząd powinien opuścić minister obrony Antoni Macierewicz (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

SW Research dla serwisu rp.pl zapytał Polaków, kto, ich zdaniem, powinien opuścić rząd w ramach planowanej rekonstrukcji.

Niemal połowa pytanych uznała, że rząd powinien opuścić minister obrony Antoni Macierewicz.

Ponad 40 proc. ankietowanych wskazuje na ministra środowiska, Jana Szyszko, a po 35 proc. na Witolda Waszczykowskiego, Konstantego Radziwiłła oraz Zbigniewa Ziobro. 37 proc. respondentów wskazuje, że rząd powinna opuścić premier Beata Szydło. Co piąty ankietowany nie miał zdania w tej sprawie.

Prof. Jacek Knopek z Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK w Toruniu, komentując wyniki dla rp.pl,  przypomniał, że tradycyjnie w tego typu sondażach respondenci wskazują na dwie grupy polityków, które powinny zostać zastąpione przy rekonstrukcji rządu - postacie najbardziej wyraziste bądź kontrowersyjne oraz szefowie tzw. resortów społecznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • ... 2017-11-10 00:44:15
  Do UchozWiejskiej: Ziobrę hejtowanika odesłać do Krakowa gdzie w południe będzie jak trębacz wariował.
 • UchozWiejskiej 2017-11-09 21:46:52
  Macierewicza, Szyszkę, Zalewską, Radziwiłła, Ziobrę, Jurgiela podać do dymisji. Na ich miejsce dać osoby posiadające konkretne kwalifikacje w tych dziedzinach, w których mieliby zastąpić obecnych pseudo ministrów. Zlikwidować ministerstwa infrastruktury,energii, gospodarki morskiej oraz cyfryzacji, ich struktury włączyć do ministerstwa rozwoju, które nazwałbym ministerstwem gospodarki i rozwoju, a ministrów ze zlikwidowanych ministerstw zrobić wiceministrami gospodarki i rozwoju. Tak powinna wyglądać prawdziwa rekonstrukcja rządu.
 • !!! 2017-11-09 18:45:27
  Hahaha Krzysztof Jurgiel destabilizuje Państwo Polskie, największa w historii powojennej Polski afera gruntowa w tym patologiczna Ustawa podpisana przez Andrzeja Dudę 27 sierpnia 2015roku o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz. U. z 2015 r. poz.1338 ). Zbigniew Ziobro pali podkowy wokół powyższej afery w zwiazku z czym idealnie nadaje się na Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na wyniki pracy miejmy nadzieje nie musielibyśmy długo czekać, jak na nowelizacje ustawy w przedmiocie przedłużenia się przedawnień przestępstw zwianych z niezapłaconym VAT do Skarbu Państwa Polskiego.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA