REKLAMA

Sondaż: Niemal połowa Polaków chce odejścia Antoniego Macierewicza

 • Autor: JS
 • 02 grudnia 2017 21:20
Sondaż: Niemal połowa Polaków chce odejścia Antoniego Macierewicza Dokonanie zmian w rządzie premier Beata Szydło zapowiedziała pod koniec października; nie podała kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Aż 46 proc. chce, by rząd Beaty Szydło opuścił Antoni Macierewicz - wynika z z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" i se.pl.

Dokonanie zmian w rządzie premier Beata Szydło zapowiedziała pod koniec października; nie podała kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak wówczas mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS.

Czekając na wynik rekonstrukcji rządu, Instytut Badań Pollster zapytał Polaków o to, kto ich zdaniem powinien odejść z rządu. Powodów do zadowolenia z wyników nie ma szef MON. Odejścia Antoniego Macierewicza chce aż 46 proc. ankietowanych.

Na drugim miejscu uplasował się minister środowiska Jan Szyszko, którego odwołania domaga się co czwarty respondent (25 proc.)

Zbigniewa Ziobrę zdymisjonowałoby 18 proc. ankietowanych, Witolda Waszczykowskiego 14 proc., a Mariusza Błaszczaka 13 proc.

Sondaż przeprowadzono w dniach 27-29 listopada przy udziale 1077 dorosłych Polaków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • działacz. ..podziemia 2017-12-05 00:22:49
  Nie wiem .....ale wszystko wokół Antka jest niezrozumiale.............po co wszystko zmieniac........ruscy..i tak zrobili coś chcieli......a chcieli u nas zamętu. ...i maja......ruscy są bardzo inteligentni
 • toja. 2017-12-04 09:28:34
  Odejść powinien Duda ponieważ poza skłócaniem nie ma żadnych osiągnięć czy to Duda stworzył prawdziwie polską armię przywrócił przemysł zbrojeniowy Polsce pan Macierewicz powinien pozostać a odejść Duda
 • Johny 2017-12-03 09:30:48
  Na sto procent udziały w tym instytucie mają służby związane z bronkiem 'szogunem'REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA