REKLAMA

Sondaż: PiS na drugim miejscu. Wyprzedza go koalicja

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 12 maja 2016 17:14
Sondaż: PiS na drugim miejscu. Wyprzedza go koalicja Ankieterzy TNS, na potrzeby ankiety, wrzucili do koalicji: PO, Nowoczesną, PSL, Twój Ruch i SLD (fot. twitter/Grzegorz Schetyna)

• Jak wynika z sondażu, przeprowadzonego przez TNS dla "Gazety Wyborczej", gdyby dzisiaj odbyły się wybory i gdyby powstała koalicja opozycyjnych partii, poparcie dla klubu Jarosława Kaczyńskiego znacząco by zmalało.
• PiS mogłoby liczyć na poparcie 33 proc. Polaków, podczas gdy opozycja na 38 proc. głosów.

Oczywiście jest to tylko prognoza wyborcza. Koalicja jeszcze nie powstała, nie wiadomo też, jaki ewentualnie byłby jej skład.

Ankieterzy TNS, na potrzeby ankiety, wrzucili do koalicji: PO, Nowoczesną, PSL, Twój Ruch i SLD. Nie włączyli Partii Razem, bo istotą jej działania jest być osobno, ani ugrupowania Kukiz'15, ponieważ ruch ten nie bierze udziału w protestach.

Jak wynika z danych TNS, bez koalicji ugrupowanie Kaczyńskiego mogłoby liczyć na 34 proc. poparcia, po jej utworzeniu - 33 proc.

Badanie pokazało, że koalicja anty-PiS mogłaby liczyć na głosy młodszego elektoratu niż elektorat partii Jarosława Kaczyńskiego (tylko w grupie powyżej 60 lat PiS ma wyższe poparcie, wśród 50-latków głosy dzielą się po równo). Chciałyby na nią głosować głównie osoby ze średnim i wyższym wykształceniem, ze średnich i dużych miast.

Zobacz więcej tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • tyszczuk.pl 2016-05-13 20:22:36
  Celnie skomentował to Marcin Palade "PO-N-SLD-PSL otrzymała 38% a śr. poparcie dla czwórki w kwietniu to 46%" ...Tonący brzytwy się chwyta.
 • jan 2016-05-13 11:53:48
  ten sondaz jest dla gazety wyborczej i absolutnie nie mozna go brac powaznie taki sondaz jaka gazeta nigdy w zyciu nie kupilem gazety wyborczej poniewaz od 1990r twierdzilem ze to gazeta falszywa dla polski i nieobiektywna
 • Alfred 2016-05-12 21:00:36
  Na zlecenie GW? Jasne! Sitwa czy układ czy sami swoi, nazwa nie ważna, ONI mają mocne poparcie, zaplecze i kasę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA