REKLAMA

Sondaż: PiS, PO, Zjednoczona Lewica, Kukiz'15 i Nowoczesna w Sejmie

  • Autor: AT
  • 23 października 2015 10:45
Sondaż: PiS, PO, Zjednoczona Lewica, Kukiz'15 i Nowoczesna w Sejmie Pierwsze miejsce w sondażu zajmuje Prawo i Sprawiedliwość (fot.fotolia)


- Ugrupowanie Kukiza może liczyć na 7 proc. poparcia, PiS na 35 proc., a PO na 24. Ponad 7 proc. pytanych jeszcze nie zdecydowało, na kogo zagłosuje - wynika z sondażu IBRIS dla "Super Expressu".

Pierwsze miejsce w sondażu zajęło Prawo i Sprawiedliwość ( 35,3 proc.), drugie Platforma Obywatelska ( 24,4 proc.), a trzecie Zjednoczona Lewica ( 8,1 proc.). W Sejmie znalazłoby się jeszcze miejsce dla partii Pawła Kukiza ( 6,7 proc.) i Nowoczesnej ( 6,2 proc.). W parlamencie nie zobaczylibyśmy za to posłów PSL ( 4,7 proc.) i partii KORWiN ( 4,4 proc.). Partia Razem uplasowała się na 8 miejscu z 2,5 proc. Na inne partie głosować chce 0,4 proc. - wynika z sondażu IBRiS dla „Super Expressu”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA