REKLAMA

Sondaż: Polacy chcą dymisji Witolda Waszczykowskiego?

  • Autor: JS
  • 29 marca 2017 20:01
Sondaż: Polacy chcą dymisji Witolda Waszczykowskiego? Witold Waszczykowski (fot.msz.gov.pl)

Postulat dymisji Witolda Waszczykowskiego pojawił się po jego ostatnich wypowiedziach na temat reelekcji Donalda Tuska.

Na antenie TVN24, Witold Waszczykowski powiedział, że MSZ ma ekspertyzy, iż Donald Tusk został wybrany na drugą kadencję szefa Rady Europejskiej w sposób, który można zakwestionować na poziomie prawa europejskiego. Według niego przy reelekcji Tuska doszło do fałszerstwa. Później na konferencji prasowej, mówił że miał na myśli wypowiedzi prof. Jacka Czaputowicza dla "Do Rzeczy".

W mediach ruszyła giełda nazwisk. Jako potencjalnego kandydata na nowego szefa MSZ wskazywano wicemarszałka Senatu Adama Bielana oraz europosła PiS Ryszarda Czarneckiego.

Czytaj też: Stanisław Karczewski: Nic nie wiem na temat rekonstrukcji rządu

Serwis Rp.pl postanowił sprawdzić, jakie zdanie o dymisji Witolda Waszczykowskiego mają Polacy. Z sondażu SW Research dla Rp.pl wynika, że ponad połowa badanych (54 proc.) uważa, że Witold Waszczykowski powinien już odejść ze stanowiska. Przeciwnego zdania jest 15 proc. ankietowanych, a ponad 30 proc. nie ma zdania w tej kwestii.

 Częściej za odejściem ministra Waszczykowskiego są mężczyźni (59 proc.), osoby o dochodzie powyżej 5000 zł (74 proc.) oraz ankietowani z miast od 100 do 199 tysięcy mieszkańców (63 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA