REKLAMA

Sondaż: Polacy chcą iść na wybory

  • Autor: WGK
  • 18 września 2015 16:43
Sondaż: Polacy chcą iść na wybory Polska w drzodze do wyborów

Według nowego sondażu CBOS dla Suprexpressu w wyborach parlamentarnych chce zagłosować 59 proc. obywateli.

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS dla Suprexpressu w wyborach parlamentarnych chce zagłosować 59 proc. Polaków. O ile wyniki pokryją się z rzeczywistością, osiągniemy bardzo wysoką - jak na dotychczasową historię wyborów - frekwencję.

Dlaczego Polacy deklarują chęć udziału w wyborach? Jest kilka powodów.
 
Badania CBOS wskazują, że większość głosujących chce wziąć udział w wyborach, bo odpowiada im program prezentowany przez daną partie, czy też kandydaci. To 61 proc. badanych. Są tez i tacy wyborcy, którzy planują pójść do urn i zagłosować na partię, by nie dopuścić do władzy innej partii, to 35 proc. głosujących.

- Motywacje negatywne najsilniej objawiają się wśród wyborców PO, ponad dwie piąte wyborców tej partii (43 proc.) będzie na nią głosować przede wszystkim dlatego, że nie chce dopuścić do zwycięstwa konkurentów z PiS - podaje CBOS. Jak się okazuje im bliżej wyborów, tym mniej osób chce brać w nich udział, bo jeszcze w sierpniu było to 60 proc., a w lipcu 65 proc. Z badań wynika, że najbardziej zmobilizowaną grupą wyborców ma Prawo i Sprawiedliwość. 62 proc. z osób popierających partię Kaczyńskiego chce pójść na wybory.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Adam Hajduk 2015-09-20 03:18:02
    Do Czesia: Telewizja Rydzyka ma 0,2% udziału w rynku. Jasne jest, że prawie 40% poparcia to zasługa Rydzykowej propagandy... I wy się uważacie za racjonalnych ludzi, w ten sposób postrzegając opozycję...
  • Czesia 2015-09-19 22:54:53
    Życzę sobie jako polakowi żeby ludzie do urn poszli. Wizja, że PiS mógłby dojść do władzy jest przerażająca. Zwłaszcza u mnie w Polsce wschodniej to PiS-owskie podejście ludzi jest nasilone. Siedzą modlą się do telewizji i słuchają co Rydzyk mówi. A ja liczę, że młodzi się otrząsną i zagłosują na Platformę mamy przecież byłego ministra skarbu , który coś sobą reprezentuje a nie historczkę pożal się Boże. Czasami mi wstyd za to zacofanie wschodnie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA