REKLAMA

Sondaż: Polacy chcą zjednoczenia opozycji. Jest jedno "ale"

  • Autor: JS
  • 24 stycznia 2018 16:15
Sondaż: Polacy chcą zjednoczenia opozycji. Jest jedno "ale" Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer (fot.twitter.com/Nowoczesna)

Z badania przeprowadzonego przez IBRiS dla dziennika „Rzeczpospolita” wynika, że 42,7 proc. Polaków uważa, iż powinno dojść do zjednoczenia Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Zjednoczenia PO i Nowoczesnej nie chce 28,2 proc. pytanych, a 29,1 odpowiedziało "nie wiem/trudno powiedzieć".

Jeśli miałoby dojść do zjednoczenia opozycji, to pod nową nazwą. Tego oczekuje aż 72,8 proc. ankietowanych.

9,2 proc. Polaków uważa, że powinno się to odbyć pod szyldem PO, a 4,4 proc. - że pod szyldem Nowoczesnej. 3,1 badanych opowiedziało się za zjednoczeniem pod odrębnymi nazwami. Odpowiedzi "nie wiem/trudno powiedzieć" udzieliło 10,5 proc. Polaków.

W sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" zapytano również, czy w wyniku protestów przeciw zmianie prawa aborcyjnego powstanie nowe ugrupowanie. 56,8 procent respondentów nie przewiduje takiego rozwiązania. Przeciwnego zdania jest 21 procent ankietowanych, a 22,1 udzieliło odpowiedzi „nie wiem/trudno powiedzieć”. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Krynicki 2018-01-24 19:26:47
    koniecznie pod nazwą SAMOOBRONA, to bardzo zasłużona i chwytliwa nazwa, zapewne zawiezie was na śmietnik polityki ( jak poprzedników)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA