REKLAMA

Sondaż: Polacy chcą zmiany konstytucji?

  • Autor: JS
  • 04 maja 2017 15:46
Sondaż: Polacy chcą zmiany konstytucji? Prezydent Duda, podczas uroczystości w 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, w swoim wystąpieniu na pl. Zamkowym powiedział, że chce, aby w 2018 r. odbyło się referendum ws. konstytucji (fot.pixabay.com)

49,4 proc. badanych jest za zmianą konstytucji, ale tylko jeśli nad tekstem nowej wersji politycy pracować będą wspólnie z innymi środowiskami prawników, sędziów, pracodawców - wynika z sondażu IBRiS dla “Faktu” i Radia ZET.

Przeciwnych pomysłowi jest 36 proc. Polaków. Pozostałe 3 proc. zadeklarowało, że nie ma zdania.

Prezydent Duda, podczas uroczystości w 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, w swoim wystąpieniu na pl. Zamkowym powiedział, że chce, aby w 2018 r. odbyło się referendum ws. konstytucji. Jak mówił, naród polski powinien się wypowiedzieć, co do przyszłości ustrojowej swojego państwa, na temat m.in. roli prezydenta, Sejmu, Senatu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • polityk prawicowy 2017-05-04 17:56:52
    6maja bieżącego roku jestem ciekaw co powiecie społeczeństwu na ulicach Warszawy, opowiadającemu się za praworządnością w kraju w związku z, łamaniem Konstytucji przez obecny Rząd i Prezydenta RP. Prawico w parlamencie , poprzez łamanie prawa odbieracie Nam Wolność, młodzi ludzie w danych okolicznościach nie mają żydach perspektyw na życie w ojczystym kraju.
  • polityk prawicowy 2017-05-04 17:55:19
    6maja bieżącego roku jestem ciekaw co powiecie społeczeństwu na ulicach Warszawy, opowiadającemu się za praworządnością w kraju w związku z, łamaniem Konstytucji przez obecny Rząd i Prezydenta RP. Prawico w parlamencie , poprzez łamanie prawa odbieracie Nam Wolność, młodzi ludzie w danych okolicznościach na mają żydach perspektyw na życie w ojczystym kraju.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA