REKLAMA

Sondaż: Polacy murem za propozycją prezydenta

  • Autor: JS
  • 01 października 2017 13:28
Sondaż: Polacy murem za propozycją prezydenta 82 proc. Polaków popiera zmiany w sądach zaproponowane przez Andrzeja Dudę (fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP)

Polacy stoją murem za prezydentem. Reformę sądownictwa zaproponowaną przez Andrzeja Dudę popiera aż 82 proc. ankietowanych - wynika z sondażu Kantar Public dla "Faktu".

Propozycje z Pałacu Prezydenckiego wygrywają w bezpośrednim starciu z zawetowaną w lipcu wersją, która władzę nad sądami dawała ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze. Zawetowaną ustawę popiera 36 proc. wyborców PiS, a wersję prezydencką – 40 proc. Aż co czwarty wyborca partii Jarosława Kaczyńskiego albo uważa obie reformy za zbyt radykalne, albo nie ma w tej sprawie zdania.

Czytaj też: Jarosław Kaczyński: Nie widzę przesłanek, by wprowadzić w Polsce system prezydencki

Najbardziej o skuteczności reformy sądownictwa przekonani są wyborcy PiS - wśród nich 82 proc. wierzy w jej powodzenie. Nieco mniej przekonani o tym są wyborcy Kukiz'15 - tu 42 procent pytanych wierzy w jej skuteczność. Zwolennicy reformy są też wśród zwolenników Platformy - co piąty z nich uważa, że reforma poprawi funkcjonowanie sądów.

Zaledwie 2 proc. Polaków nie słyszało o propozycji zmian w sądach, ale co piąty pytany nie wie co o nich sądzić.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA