REKLAMA

Sondaż: Polacy nie potrafią wskazać kandydata na lidera PO

  • Autor: JS
  • 12 października 2017 17:02
Sondaż: Polacy nie potrafią wskazać kandydata na lidera PO Na obecnego lidera - Grzegorza Schetynę wskazało zaledwie 5 proc. ankietowanych (fot.:PO/twitter.com)

Kantar Public na zlecenie Polskiego Radia 24 zapytał Polaków m.in. o to, kto według nich byłby najlepszym liderem Platformy Obywatelskiej.

Okazuje się, że blisko dwie trzecie Polaków nie jest w stanie wskazać najlepszego kandydata na lidera Platformy Obywatelskiej - wynika z sondażu.

Aż 58 proc. badanych odpowiedziało: "trudno powiedzieć". 11 proc. z kolei nie chciało wskazać żadnego z nazwisk na podanej liście.

Na obecnego lidera - Grzegorza Schetynę wskazało zaledwie 5 proc. ankietowanych.

Na liście znaleźli się także Tomasz Siemoniak, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Sławomir Neumann i Rafał Grupiński. Wszyscy jednak oscylują na granicy błędu statystycznego (odpowiednio 3 i po 1 proc.).

Sondaż został przeprowadzony w dniach 9-10 października na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 Polaków metodą wywiadów telefonicznych wspieranych komputerowo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Bródka 2017-10-13 10:19:02
    Jakież uderzające podobieństwo Schetyny do ShettinoREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA