REKLAMA

Sondaż: Polacy popierają rządowy plan repolonizacji mediów?

  • Autor: JS
  • 05 kwietnia 2017 16:16
Sondaż: Polacy popierają rządowy plan repolonizacji mediów? Z badania wynika, że zapowiadane przez rząd zmiany mogą liczyć na poparcie przede wszystkim osób aktywnych zawodowo fot.pixabay

Blisko 60 proc. Polaków uważa, że powinny zostać wprowadzone ograniczenia dla udziału zagranicznego kapitału w mediach działających w Polsce - wynika z badania domu mediowego UM (grupa IPG Mediabrands) dla portalu Wirtualnemedia.pl


Zwolennikami tego rozwiązania są w głównej mierze zwolennicy rządu (78,5 proc.)

Z badania wynika, że zapowiadane przez rząd zmiany mogą liczyć na poparcie przede wszystkim osób aktywnych zawodowo (popiera je 63 proc. ankietowanych) oraz osób w wieku 42-51 lat (68 proc. głosów poparcia).

Za projektem opowiedziało się również 58 proc. emerytów i rencistów oraz 50,5 proc. studentów. Najmniej przychylne wprowadzaniu ograniczeń są osoby dobrze sytuowane, zadowolone ze swojej sytuacji materialnej - pomysł popiera 42 proc. z nich.

Pomysł repolonizacji mediów nie podoba się mieszkańcom mniejszych miast (do 100 tys. mieszkańców). Mniej niż połowa z nich (48 proc.) odpowiedziało, że ograniczenie udziału jest potrzebne, a 52 proc. wyraziło sprzeciw dla projektu. W największych miastach (pow. 500 tys. mieszkańców) za wprowadzeniem projektu było 58 proc. badanych, a przeciw - 42 proc.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • TVKaczor 24 2017-04-05 22:23:26
    Tu chyba chodzi nie o repolonizację a raczej o kaczyzację mediówREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA