REKLAMA

Sondaż: Polacy wybrali lidera opozycji. Kto ma szanse obalić PiS?

  • Autor: JS
  • 17 lipca 2017 17:01
Sondaż: Polacy wybrali lidera opozycji. Kto ma szanse obalić PiS? Aż 52 proc. ankietowanych na zlecenie "Wprost" twierdzi, że nie ma w kraju osoby, która zasługiwałaby na miano lidera opozycji i miałaby szanse odsunąć PiS od władzy. (fot. Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

Kto najbardziej zasługuje na miano lidera opozycji i ma największe szanse, by w przyszłości odsunąć od władzy Prawo i Sprawiedliwość? Takie pytanie postanowiło zadać Polakom w najnowszym sondażu "Wprost".

Wynik jest zaskakujący. Aż 52 proc. ankietowanych na zlecenie "Wprost" twierdzi, że nie ma w kraju osoby, która zasługiwałaby na miano lidera opozycji i miałaby szanse odsunąć PiS od władzy.

Pozostali jako lidera opozycji wskazali Donalda Tuska. Uzyskał 13,7 proc. głosów. Tuż za nim... i tu spore zaskoczenie, uplasował się Jerzy Owsiak. Przyszłego lidera widzi w nim 9 proc. Polaków.

Na podium z wynikiem 6,9 proc. znalazł się jeszcze prezydent Słupska Robert Biedroń. 

Pozostałe miejsca zajęli: Władysław Frasyniuk (3,9 proc.), Grzegorz Schetyna (3,3 proc.) i Lech Wałęsa (1,7 proc.).

Badanie przeprowadzono na panelu Ariadna na ogólnopolskiej próbie 1053 osób w dniach 7-10 lipca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • plus ujemny 2017-07-23 00:41:05
    Do mzakrzewski: wygląda na to że masz rację. Jak jeszcze automatyzacja zlikwiduje zapotrzebowanie na tanią siłę roboczą to będziemy ugotowani. Elektorat bedzie własnoręcznie uprawiał kartfofle na każdym spłachetku ziemi (bo większe areały przejmie Kościół - zgodnie z ostatnią ustawą) i raz na miesiąc będzie odreagowywał swoją mizerię podnosząc pod niebiosa dynastię Kaczyńskich (prof. Chazan już pracuje nad klonem) na miesięcznicach smoleńskich.
  • mzakrzewski 2017-07-18 08:58:23
    Niestety, mało ze brak lidera to brakuje tez pomysłu, jaka ta Polska po PiS ma być. I, to jest niebezpieczne. Powrót do koncepcji pastwa wg. PO/PSL oznacza zamianę kiły na rzeżączkę. Potrzebny jest inny model- który pozwolił by godzić interesy ważniejszych grup społecznych. To, mało w Polsce realne. Nikt o zdrowych zmysłach nie weźmie w ajencję bankrutującego bankruta, jakim jest Najjaśniejsza. Pozostają nawiedzeni, napaleni na koryto władzy. Dla niej obiecają wyborcom wszystko za każda cenę .Cienko widzę przyszłość.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA