REKLAMA

Sondaż: Pozycja Polski na arenie międzynarodowej za rządów PiS. Jest źle?

  • Autor: JS
  • 07 września 2017 17:13
Sondaż: Pozycja Polski na arenie międzynarodowej za rządów PiS. Jest źle? Co drugi Polak negatywnie ocenia obecną pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Tylko 27 proc. ma o niej pozytywne zdanie. (fot. pixabay.com)

Tylko 21 proc. ankietowanych uważa, że polityka zagraniczna Polski zmierza w dobrym kierunku. Przeciwnego zdania jest aż 45 proc. badanych - wynika z sondażu przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski.

Co drugi Polak negatywnie ocenia obecną pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Tylko 27 proc. ma o niej pozytywne zdanie.

Z badania wynika, że tylko wyborcy PiS są zadowoleni z obecnej pozycji Polski (62 proc.). Krytycznie polską pozycję na arenie międzynarodowej ocenia 73 proc. chcących głosować na Kukiz'15, 70 proc. popierających PO i 85 proc. sympatyków Nowoczesnej.

W sondażu zapytano też Polaków, czy słyszeli o sprawie procedury monitorowania praworządności prowadzonej przez Komisję Europejską wobec Polski. Sprawę zna jedynie nieco ponad połowa badanych.

Największą wiedzą o niej mają zwolennicy Platformy Obywatelskiej (90 proc. słyszało o sprawie), a także Nowoczesnej (71 proc.). 76 proc. chcących oddać głos na Kukiz'15 nie zna w ogóle sprawy. Słyszał o niej tylko co czwarty zwolennik ugrupowania.

Polacy pytani dla Wirtualnej Polski o uchodźców mieli podzielone zdanie. 28 proc. ankietowanych uważa, że w przypadku konieczności przyjęcia osób z Syrii Polska powinna opuścić Unię. 22 proc. gotowe jest zapłacić kary finansowe. Tylko 15 proc. chce przyjęcia uchodźców. Najwięcej zwolenników przyjęcia uchodźców jest wśród wyborców Nowoczesnej (42 proc.). 

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 1 - 4 września 2017 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Porada Kazachstanu. 2017-09-07 19:55:13
    Banda Kolesi,chca Dyktatury nastepny z Kazachstanu odwiedzany.Pojechali po porade.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA