REKLAMA

Sondaż prezydencki. Donald Tusk czy Ryszard Petru? Kto mógłby zagrozić Andrzejowi Dudzie?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 12 lutego 2016 10:42
Sondaż prezydencki. Donald Tusk czy Ryszard Petru? Kto mógłby zagrozić Andrzejowi Dudzie? Pozycja Andrzeja Dudy jako prezydenta nie jest zagrożona (fot.prezydent.pl/Andrzej Hrechorowicz)

Pozycja Andrzeja Dudy jako prezydenta nie jest zagrożona. Wyniki sondażu przeprowadzonego przez ośrodek Pollster na zlecenie SE.pl pokazują jasno, że gdyby w najbliższą niedzielę (14 lutego) odbyły się wybory prezydenckie, Polacy zagłosowaliby na obecnego prezydenta.

Z badań, jakie dla SE.pl przeprowadził Instytut Badań Pollster wynika, że aż 38 proc. Polaków oddałoby swój głos w wyborach prezydenckich, gdyby odbyły się one w najbliższą niedzielę (14 lutego), na Andrzeja Dudę.
 
Na drugim miejscu znalazł się Ryszard Petru z wynikiem 17 proc. Jednak nie oznacza to, że na pewno wszedłby on do drugiej tury wyborów, ponieważ miejsce trzecie zajął Donald Tusk, uzyskując 16 proc. poparcia. Kolejne miejsca zajęli: Paweł Kukiz, lider Kukiz'15 - 14 proc. i Władysław Kosiniak-Kamysz, przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego - 3 proc.

Największym zaskoczeniem jest jednak bardzo słaby wynik Grzegorza Schetyny, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Podobnie jak na lidera PSL, zagłosowałoby na niego jedynie 3 proc. badanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Jan Kowalski 2016-02-12 15:50:10
    Rysio na drugim ? Chyba w Kamerunie na rubikoniu wjeżdżając na sejm głuchy w święto 6 króli ;-) ) . Przecież to jest niepoważne . Dajcie spokój ! i tak w to nikt nie uwierzy po tych wszystkich wpadkach .Wpisz na YouTube wpadki petru .
  • Egon 2016-02-12 12:06:57
    Im prędzej Schetyna zrezygnuje tym lepiej dla PO. Facet jest bez charyzmy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA