REKLAMA

Sondaż, ranking zaufania: Andrzej Duda stracił pozycję lidera

  • Autor: JS
  • 05 lutego 2018 19:38
Sondaż, ranking zaufania: Andrzej Duda stracił pozycję lidera Na drugim miejscu w sondażu zajmuje prezydent. Andrzej Duda może liczyć na 44,9 proc. (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Mateusz Morawiecki znalazł się na pierwszym miejscu wśród polityków cieszących się największym zaufaniem społecznym - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu.

Premier uzyskał w rankingu poparcie rzędu 45,8 proc. i wyprzedził tym samym dotychczasowego lidera - prezydenta Andrzeja Dudę, który może liczyć na zaufanie 44,9 proc. społeczeństwa. Na trzecim miejscu znalazła się Beata Szydło. Była premier uzyskała 36,7 proc. pozytywnych opinii.

Poza podium znalazł się Jarosław Kaczyński. Lider PiS ma 30,8 proc. pozytywnych głosów, ale jednocześnie 54,9 proc negatywnych opinii.

Kolejne miejsca zajmują: Katarzyna Lubnauer, Zbigniew Ziobro oraz Władysław Kosiniak-Kamysz (odpowiednio: 30,7; 28,7 i 28,5 proc. pozytywnych głosów).

Sondaż przeprowadzono 1-2 lutego 2018 roku. Badanie zrealizowane metodą telefonicznych, standaryzowanych na grupie 1100 osób. Błąd oszacowania to 3 proc.

Sondaż zamykają Włodzimierz Czarzasty oraz Adrian Zandberg. Obaj cieszą się aprobatą 13,6 proc. respondentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA