REKLAMA

Sondaż: Rośnie liczba przeciwników PiS

 • Autor: JS
 • 04 kwietnia 2017 16:02
Sondaż: Rośnie liczba przeciwników PiS W porównaniu z grudniem 2016 r. zmniejszyła się „armia dobrej zmiany” – ubyło osób deklarujących czynne wsparcie działań PiS (fot. Twitter/KPRM)

4,6 proc. Polaków deklaruje czynne wsparcie dla obecnej władzy, a 13,2 proc. jest gotowych przeciwdziałać "dobrej zmianie". Przewaga aktywnych przeciwników nad aktywnymi zwolennikami PiS jest prawie trzykrotna - wynika z najnowszego sondażu IPSOS dla OKO.press.

W porównaniu z grudniem 2016 r. zmniejszyła się „armia dobrej zmiany” – ubyło osób deklarujących czynne wsparcie działań PiS (było 6,2 proc. jest 4,6 proc. wśród wszystkich badanych), za to wzrosły siły „antypisowskie” – przybyło osób deklarujących udział w protestach przeciw „dobrej zmianie” (było 11,2 proc., jest 13,2 proc.).

Z sondażu IPSOS wynika też, że „dobrą zmianę” dostrzega dziś 32 proc. Polaków, a „złą” – 48 proc. Czynną obronę obozu władzy deklaruje 19 proc. zwolenników PiS i 7 proc. elektoratu Kukiz 15.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Widz 2017-04-05 07:27:00
  Do martin: już bardziej nie można zmienić polityki "informacyjnej" jak to zrobił rząd . Jeśli wogóle można tak nazwać ten kołchoźniczy bełkot. Mogę się tylko domyślać że wizyta u łukaszenki miała na celu uzyskać informację jak ten bełkot podnieść na "wyższy poziom"
 • martin 2017-04-05 06:40:51
  Nie wierze sondazownia i mam duzy problem aby zaakceptowac ich wyniki. PiS musi zmienić trochę politykę informacyjna i na pniu zwalczać kłamstwo i fałsz zdradzieckiej opozycji.
 • Klara 2017-04-04 17:05:58
  Jeszcze raz podaje,bo widzę,że manipulujecie i nie podajecie mojej wypowiedzi: OKO.press to syf ! To tak jakby zrobić sondaż u Urbana i Michnika ,ciekawe czy poparliby PiS !! Już dostatecznie w d... kopali Polaków i jeszcze teraz pozwalają sobie na takie manipulacje !!!!!! ZAORAć !!!!!!! Anty -Polskie głosy medialne !!!!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA