REKLAMA

Sondaż: Trzy komitety wyborcze niepewne wyniku

  • Autor: AT
  • 23 października 2015 10:09
Sondaż: Trzy komitety wyborcze niepewne wyniku Niepewne wyniku wyborczego mogą być trzy komitety wyborcze (fot.fotolia)

Prawo i Sprawiedliwość cieszy się 37-procentowym poparciem i ma aż 14 punktów procentowych przewagi nad drugą Platformą Obywatelską - wynika z ostatniego sondażu IBRiS przygotowanego specjalnie dla Onetu.

Niepewne wyniku wyborczego mogą być wciąż trzy komitety wyborcze. Zjednoczoną Lewicę, która plasuje się na trzecim miejscu, popiera w tym momencie 8,9 procent ankietowanych, a więc o 0,9 punktu procentowego więcej niż wynosi próg dla koalicji wyborczych. W podobnej sytuacji są również działacze Kukiz'15 - 5,9 proc. ankietowanych deklaruje poparcie tego komitetu - oraz PSL, na które swój głos chce oddać 5,1 proc. ankietowanych. Na trzecim miejscu w stawce plasuje się .Nowoczesna Ryszarda Petru z 6,4-procentowym poparciem - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu.

Na swoją reprezentację w Sejmie wciąż mogą liczyć przedstawiciele KORWiN (4,1 proc.), a także - dosyć niespodziewanie - Partia Razem. Partia Razem - po dobrym występie lidera Adriana Zandberga we wtorkowej debacie - zyskała trzy punkty procentowe i cieszy się obecnie poparciem w wysokości 3,9 proc. - podaje Onet.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA