REKLAMA

Sondaż: Większość Polaków popiera rezolucję ws. Polski

  • Autor: PAP/JS
  • 23 listopada 2017 18:30
Sondaż: Większość Polaków popiera rezolucję ws. Polski W sondażu dla WP zapytano także o ocenę zachowania europosłów PO (fot. pixabay.com)

Czy PE postąpił słusznie, przyjmując rezolucję wzywającą polski rząd do przestrzegania zasad praworządności i praw podstawowych zapisanych w Traktacie o Unii Europejskiej? - takie pytanie zadano Polakom w sondażu dla WP, przeprowadzonym na panelu Ariadna.

39 proc. ankietowanych stwierdziło, że było to właściwe działanie. Przeciwną opinię wyraziła jedna trzecia uczestników sondażu, a zdania w tej sprawie nie miało 28 proc. z nich.

Największe poparcie dla rezolucji PE wyrazili wyborcy PO i Nowoczesnej - odpowiednio 89 i 69 proc. spośród nich. Podczas gdy zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości w aż 73 proc. wypowiedzieli się przeciw dokumentowi. 

Jeśli chodzi o zwolenników Kukiz'15, 43 proc. ankietowanych uznało, że działania PE nie były zasadne, a 37 proc. miało przeciwne zdanie.

W sondażu dla WP zapytano także o ocenę zachowania europosłów PO. Większość eurodeputowanych Platformy Obywatelskiej wstrzymała się od głosu ws. krytycznej dla Polski rezolucji Parlamentu Europejskiego na temat praworządności w naszym kraju. Sześcioro poparło jednak ten dokument.

Negatywnie taką postawę oceniło 39 proc. uczestników  sondażu, a pozytywnie tylko 26 proc. Jednak wielu z ankietowanych (aż 35 proc.) było niezdecydowanych, jak traktować głosowanie polityków Platformy.

Jak można się domyślać, najwięcej krytyków europosłów PO było wśród zwolenników partii rządzącej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • ANNA 2017-11-25 00:43:51
    Do §.beda siedziec.: Będą siedzieć złodzieje i zdrajcy. A tacy występują najczęściej: w PO, PSL, N.
  • §.beda siedziec. 2017-11-23 20:12:48
    Niektorzy sie obudza ,ale bedzie za pozno.Tak jak Kaczynski przespal Stan wojenny "Patriota".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA