REKLAMA

Sondaż, wybory prezydenckie: Andrzej Duda nie do pokonania w II turze

  • Autor: JS
  • 18 maja 2017 17:02
Sondaż, wybory prezydenckie: Andrzej Duda nie do pokonania w II turze Andrzej Duda (fot.prezydent.pl/Andrzej Hrechorowicz)

Andrzej Duda może być spokojny o fotel prezydenta. Gdyby wybory odbyły się w maju, wygrałby II turę wyborów, daleko w tyle pozostawiając konkurentów -  wynika z sondażu panelu badawczego Ariadna dla "Dziennika Gazety Prawnej"

Sondażownia sprawdziła, jak rozłożyłyby się głosy, gdyby z obecnym prezydentem o fotel walczyli Donald Tusk, Robert Biedroń i Paweł Kukiz.

Okazuje się, że na Andrzeja Dudę głos oddałoby 31,9 proc. ankietowanych. Donald Tusk zdobyłby 26,9 proc. głosów, Robert Biedroń - 17,8 proc., Paweł Kukiz - 8 proc. 15,4 proc. badanych stwierdziło, że nie oddałoby głosu na żadnego z tych kandydatów.

Przy takim wyniku w II turze Andrzej Duda zmierzyłby się z Donaldem Tuskiem i... wygrałby wybory. Na obecnego prezydenta głos oddałoby 30,8 proc. ankietowanych. Na Donalda Tuska głos oddałoby 27,4 proc. 24,5 proc. badanych zadeklarowało, że nie wzięloby udziału w II turze wyborów, 17,3 proc. stwierdziło, że nie wie, na kogo oddałoby głos. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Heniek i Józek 2017-05-19 14:50:39
    Ariadna dla Gazety Prawnej brzmi jak Heniek dla Józka pod budką z piwem :-). Ja tam jestem sceptyczny.
  • xxx 2017-05-19 14:30:14
    Ciekawe, chyba po raz pierwszy zaczynam głęboko wątpić w przeprowadzony sondaż!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA