REKLAMA

Sondaż, wybory prezydenckie: Andrzej Duda niekwestionowanym liderem

  • Autor: MN
  • 07 stycznia 2017 16:14
Sondaż, wybory prezydenckie: Andrzej Duda niekwestionowanym liderem Andrzej Duda ma największe społeczne poparcie według sondażu instytutu badań Pollster. (fot. Twitter)

• Andrzej Duda niezmiennie cieszy się poparciem wyborców.
• Gdyby wybory odbyły się jutro, zagłosowałoby na niego 41 proc.
• Na drugim miejscu jest Donald Tusk z wynikiem 12 proc.

W sondażu przeprowadzonym dla „Super Expressu” i Nowa TV – przeprowadzonym przez instytut badań Pollster – sprawdzono na kogo Polacy zagłosowaliby w wyborach prezydenckich, gdyby te odbyły się jutro. Zapytano o to 1047 osób. Respondenci sami mogli zgłaszać kandydatów, na których chcieliby zagłosować.

Andrzej Duda uzyskał największe poparcie, bo aż 41 proc. Na drugim miejscu, z poparciem 12 proc., znalazł się Donald Tusk. Trzeci jest Ryszard Petru (8 proc.), a czwarty Paweł Kukiz (7 proc.). Po 4 procent poparcia uzyskali były prezydent Bronisław Komorowski oraz Janusz Korwin-Mikke.

Siódme miejsce przypadło Aleksandrowi Kwaśniewskiemu (3,4 proc.). Na kolejnych pozycjach znaleźli się Włodzimierz Cimoszewicz i Robert Biedroń – kolejno z poparciem 2,7 i 2,6 proc.

Beata Szydło zdobyła 1,6 proc. głosów respondentów. Andrzej Rzepliński uzyskał 1,2 proc.

Poniżej 1 proc. zdobyli: Grzegorz Braun, Jarosław Kaczyński, Adrian Zandberg, Grzegorz Schetyna i Ewa Kopacz. W sondażu 10 proc. respondentów wskazało na kogoś innego niż z powyższej listy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA