REKLAMA

Sześć partii w Sejmie. Pewne zwycięstwo PiS

  • Autor: TM
  • 02 października 2015 09:04
Sześć partii w Sejmie. Pewne zwycięstwo PiS Sondaż został przeprowadzony 1 października. Fot. Flickr.com

Gdyby wybory parlamentarne odbyłby się dzisiaj, w Sejmie znalazłoby się miejsce dla sześciu ugrupowań, a Prawo i Sprawiedliwość może być niemal pewne zwycięstwa – wynika z z najnowszego sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS dla Radia ZET.

Zdecydowanym liderem sondażu jest Prawo i Sprawiedliwość (35,6 proc. poparcia). Drugie miejsce zajmuje Platforma Obywatelska, (23,2 proc.).

Trzecią siłą w Sejmie zostałaby Zjednoczona Lewica, która może liczyć na poparcie 9,3 procent wyborców.

Petru przed Kukizem

Do Sejmu weszłaby również Nowoczesna Ryszarda Petru z poparciem na poziomie 8,1 proc. oraz ugrupowanie Pawła Kukiza, które zdobyłoby 7 proc. głosów.

Tuż nad progiem znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe, które chce poprzeć 6,2 proc. wyborców. Większych szans na wejście do Sejmu nie miałaby za to partia KORWiN, która zgodnie z wynikami sondażu uzyskałaby tylko 2,5 proc. głosów - donosi serwis radiozet.pl.

Pytanie o frekwencję

W wyborach do Sejmu zdecydowanie wzięłoby udział 38,5 procent ankietowanych, natomiast raczej tak - 13,1 proc. badanych. Na wybory parlamentarne raczej nie poszłoby 16,2 proc. pytanych, zdecydowanie nie - 28,7 proc.ankietowanych, a 3,5 proc. badanych nie podjęło jeszcze w tej kwestii decyzji.

Sondaż został przeprowadzony 1 października. Badanie zrealizowano metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA