REKLAMA

TNS: Platforma Obywatelska znów traci, Nowoczesna zyskuje

  • Autor: PAP/MN
  • 20 września 2016 18:37
TNS: Platforma Obywatelska znów traci, Nowoczesna zyskuje Notowania PiS nie zmieniły się od badania TNS z sierpnia (fot. Facebook)

• Gdyby wybory do Sejmu odbywały się we wrześniu, PiS uzyskałby w nich 36 proc. poparcia - wynika z sondażu TNS Polska.
• Kolejne miejsca zajęłyby: PO z 17 proc. głosów; Nowoczesna z 11 proc. i Ruch Kukiz`15 - z 9 proc.
• Pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby progu wyborczego.

TNS Polska zbadał preferencje tych spośród badanych, którzy zadeklarowali, że wezmą udział w wyborach. Notowania PiS nie zmieniły się od badania z sierpnia; PO uzyskała o 1 pkt proc. mniej, Nowoczesna zyskała 3 pkt proc., wynik Ruchu Kukiz'15 nie zmienił się od badania z ubiegłego miesiąca.

Pozostałe ugrupowania brane pod uwagę w badaniu nie przekroczyłyby progu wyborczego.

Na piątej pozycji uplasowały się PSL i SLD z wynikiem po 3 proc. PSL stracił 2 pkt proc. w stosunku do badania z sierpnia; wynik SLD nie uległ zmianie. Pozostałe partie uzyskały: KORWiN - 2 proc. (spadek o 1 pkt proc.), Twój Ruch - 1 proc. (bez zmian), Razem - 1 proc. (wzrost o 1 pkt proc.)

17 proc. badanych nie umiało określić swoich preferencji (bez zmian).

We wrześniowym badaniu udział w wyborach "zdecydowanie" zadeklarowało 24 proc. badanych. "Raczej" do urn wybrałoby się 37 proc. badanych. W wyborach "raczej" nie planowało udziału 15 proc., a "zdecydowanie" nie wzięłoby udziału - 16 proc. respondentów. 8 proc. było niezdecydowanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA