REKLAMA

TNS Polska: niemal połowa Polaków źle ocenia działania rządu

  • Autor: PAP
  • 22 grudnia 2015 17:14
TNS Polska: niemal połowa Polaków źle ocenia działania rządu Na tle rządu zdecydowanie pozytywnie wyróżnia się jego szefowa Beata Szydło (fot. Kancelaria Premiera flickr.com CC0)

Po pierwszym miesiącu funkcjonowania rządu 49 proc. negatywnie ocenia jego działania; pozytywnie - 36 proc. - wynika z sondażu TNS Polska. Pracę premier Beaty Szydło dobrze ocenia 41 proc.; źle - 37 proc.; w przypadku prezydenta Andrzeja Dudy to odpowiednio 47 i 36 proc.

W podsumowaniu badania wskazano, że na początku grudnia negatywnie pracę gabinetu premier Szydło oceniało 49 proc. ankietowanych, przy czym zdecydowanie źle o jego pracy mówiło 14 proc. respondentów. Pozytywne noty wystawiło rządowi 36 proc. badanych, z czego 5 proc. oceniło jego pracę jako zdecydowanie dobrą. Z ankiety wynika, że 15 proc. badanych nie miało zdania na ten temat. "Obecny poziom poparcia dla rządu zbliżony jest do odnotowanego w grudniu 2014 r. Był to trzeci miesiąc urzędowania rządu Ewy Kopacz" - wskazali eksperci TNS Polska.

Na tle rządu zdecydowanie pozytywnie wyróżnia się jego szefowa Beata Szydło - zauważa TNS. W pierwszym miesiącu sprawowania przez nią urzędu jej pracę dobrze oceniło 41 proc. ankietowanych, przy czym zdecydowanie pozytywnie jej pracę oceniło 7 proc. ankietowanych. Z kolei 37 proc. badanych stwierdziło, że obecna szefowa rządu źle wypełnia swoje obowiązki, przy czym zdecydowanie negatywne opinie na temat jej pracy wyraziło 12 proc. badanych. Natomiast co piąty badany (22 proc.) nie miał jeszcze zdania na temat pracy nowej premier.

W badaniu TNS Polska pozytywne oceny zebrał też prezydent Andrzej Duda, którego pracę dobrze oceniło 47 proc. ankietowanych, z czego 9 proc. zdecydowanie dobrze. "Ponad jedna trzecia społeczeństwa (36 proc.) jest przeciwnego zdania, w tym 14 proc. ankietowanych zdecydowanie źle ocenia wypełnianie przez Andrzeja Dudę obowiązków prezydenta" - czytamy w podsumowaniu badania.

Z zaprezentowanych danych wynika ponadto, że 17 proc. ankietowanych wstrzymało się od jednoznacznej oceny pracy prezydenta.

"Pozytywna ocena wypełniania przez Andrzeja Dudę obowiązków prezydenta rośnie od początku nowej kadencji prezydenckiej - od 36 proc. dobrze oceniających pracę Andrzeja Dudy we wrześniu – po pierwszym miesiącu sprawowania urzędu przez nowego prezydenta do 47 proc. pozytywnie oceniających jego pracę w grudniu – czwartym miesiącu sprawowania urzędu" - napisano.

Sondaż TNS Polska został przeprowadzony w dniach 4–9 grudnia br. na ogólnopolskiej grupie 1003 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Kibol 2015-12-23 00:16:28
    Po co te pozory - i tak o wszystkim decyduje opinia PrezesaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA