REKLAMA

TNS Polska: Rośnie poparcie dla PiS. Maleją słupki Platformy

  • Autor: PAP/JS
  • 15 lutego 2016 16:34
TNS Polska: Rośnie poparcie dla PiS. Maleją słupki Platformy Wśród osób deklarujących gotowość udziału w wyborach do Sejmu 40 proc. chce głosować na PiS (fot. facebook.com/Prawo i Sprawiedliwość)

Wśród osób deklarujących gotowość udziału w wyborach do Sejmu 40 proc. chce głosować na PiS, 15 proc. na PO, 13 proc. na Nowoczesną, 9 proc. na formację Kukiz'15, na PSL - 5 proc. - wynika z sondażu TNS Polska.

Notowania Prawa i Sprawiedliwości wzrosły o 3 pkt proc. w porównaniu do badania przeprowadzonego w drugiej połowie stycznia.

O 2 pkt proc. spadło poparcie dla Platformy Obywatelskiej. Nie zmieniło się poparcie Nowoczesnej - 13 proc. Do Sejmu weszliby także przedstawiciele Ruchu Kukiz’15 - poparcie tej formacji spadło o 1 pkt proc. oraz PSL, którego poparcie wzrosło o 1 pkt proc.

TNS Polska po wyborze Włodzimierza Czarzastego na przewodniczącego SLD zaprzestał pytania o Zjednoczoną Lewicę (w ostatnim badaniu uzyskiwała 4 proc.) i zapytał osobno o poparcie dla SLD i Twego Ruchu. SLD otrzymało 2 proc. wskazań, na Twój Ruch zagłosowałby 1 proc. wyborców.

Również pozostałe partie, o które pytano w badaniu - KORWiN i Partia Razem - raczej nie miałyby szans na osiągnięcie progu wyborczego - ocenia TNS Polska. Na KORWiN głosować chce 3 proc. (w poprzednim badaniu 4 proc.), na Partię Razem - 2 proc. (w poprzednim badaniu 1 proc.)

Sprawdź całość notowań tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Andrzej M 2016-05-21 10:45:12
    Rośnie poparcie dla rządu PiS , po debacie Sejmowej w dniu 20.05.2016 Polacy zobaczyli kto jest za Polska i Polakami, partie PO Nowoczesna i PSL swoimi wypowiedziami obrażali nasz kraj, polaków i demokratycznie wybrany rząd Polski. Oglądając obrady Sejmu miałem uczucie że partie opozycyjne nie obchodzi los Polski i Polaków, bronią interesów wielkich korporacji które w Polsce opływają w dostatkach na biedzie zwykłego Polaka. Rząd PIS wprowadza pozytywne zmiany dla Polaków. W Polsce jest 100% demokracji . Kłamstwa wypowiadane przez małego człowieka przedstawiającego się jako obrońca polaków w ogólnym rozrachunku jest mącicielem i szczekającym na władze małym człowieczkiem .Pan SZ....? nie szanuje Polaków Polski i Polskiego rządu, słucha swojego szefa pana P...? UE i wykonuje jego rozkazy. PO już teraz dla Polaków jest skrajną partią, bez poparcia w śród Polaków a Nowoczesna jak partia Palikota w najbliższym czasie będzie miała tylko poparcie z zagranicy upadłych korporacji w Polsce , pijawki ciągnącą, miliardową kasę z kieszeni Polaków , Banki Zachodnie i Korporacje to są popierające opcje panów z Nowoczesnej. Wystarczy zerknąć kto z tej partii siedzi w Sejmie i wszystko jasne, ludzie głosujący na Nowoczesną nie wiedzieli że głosują na ludzi którzy będą działać przecie interesom Polskim, i to Nowoczesną wyeliminuje z najbliższych wyborach , dostaną czerwona kartkę. PO już dawno jest spalona co udowadniają w Sejmie swoimi działaniami przeciw Polskiemu Rządowi i Polakom. W ostatnich dniach rządów PO i PSL rzutem na taśmę chcieli jeszcze bardziej zawładnąć TK tworząc wraz z prezesem TK ustawy pozwalające na takie ruchy. To na tyle, jestem pewien że rząd PIS nie ugnie się przed szczekaniem z mównicy Sejmowej wrogówe narodu Polskiego,a konsekwentnie będzie działał dalej na korzyść Polaków i Polski. Podnieśli godność naszych dzieci ustawą 500+, likwidując wielkaąbiedę wśród polskich dzieci
  • spragniony123 2016-02-16 14:03:16
    Ciekaw jestem samopoczucia opozycji .Niestety ta ciekawość jest zjadliwa, mściwaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA