REKLAMA

TVP po zmianie kierownictwa mniej obiektywna?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 20 stycznia 2016 12:36
TVP po zmianie kierownictwa mniej obiektywna? Ponad 42 proc. ankietowanych uważa, że TVP stała się mniej obiektywna (fot. TVP)

Z najnowszego sondażu SW Research dla „Newsweeka” wynika, że po zmianie kierownictwa TVP stała się mniej obiektywna – tak uważa 42 proc. ankietowanych.

 „O zmniejszeniu obiektywności Telewizji Polskiej mówią badani obu płci, głównie w wieku powyżej 50 lat (48,7 proc.), posiadający wykształcenie wyższe (48,7 proc.) i mieszkający w najmniejszych miastach w Polsce (do 20 tys. mieszkańców – 50 proc.)” – zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research, która przygotowała sondaż.

Za tym, że TVP po zmianie kierownictwa jest bardziej obiektywna, opowiedziało się 18,3 proc. badanych. Ponad 39 proc. uznało, że trudno ocenić tę sytuację.

Cytowany przez „Newsweeka” prof. Stanisław Jędrzejewski, medioznawca, ubolewa nad tym, że według wyników sondażu TVP nie zachowuje wymaganej od medium publicznego bezstronności i zachowania dystansu wobec wszystkich stron sporu politycznego. „To widać choćby w „Wiadomościach”. TVP podważa w ten sposób jedną z najważniejszych wartości mediów publicznych i swoich zobowiązań wobec odbiorców” – komentuje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA