REKLAMA

W sondażach Duda na pierwszym miejscu

  • Autor: IAR/JP
  • 06 lutego 2018 19:57
W sondażach Duda na pierwszym miejscu Andrzej Duda jest oceniany lepiej niż swój poprzednik. Fot. BBN

69 proc. ankietowanych przez CBOS uważa, że prezydent Andrzej Duda dobrze wykonuje swoje obowiązki, a 62 proc. że sprawdza się lepiej niż Bronisław Komorowski.

W lutym mija półmetek kadencji prezydenta Andrzeja Dudy. Polacy są mu wyraźnie przychylni. Tylko 27 proc. ankietowanych jest zdania, że prezydent źle wywiązuje się ze swoich obowiązków. Zaufanie do prezydenta zadeklarowało 73 proc. respondentów, a nieufność 17 proc.

 

Zdecydowana większość badanych (77 proc.) dobrze ocenia reprezentacyjną funkcję prezydenta (reprezentacja Polski za granicą). Przeciwnego zdania na ten temat jest jedynie 14 proc. badanych.

W kwestii obronności państwa 57 proc. badanych dobrze ocenia działalność Andrzeja Dudy jako zwierzchnika sił zbrojnych. 28 proc. jest przeciwnego zdania.

W opinii 62 proc. ankietowanych sądzi, że Andrzej Duda na stanowisku prezydenta sprawdza się lepiej niż jego poprzednik Bronisław Komorowski. 56 proc. ocenia go lepiej niż Lecha Wałęsę, a 53 proc. lepiej niż Aleksandra Kwaśniewskiego.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 9-17 stycznia na liczącej 951 osób, reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA