REKLAMA

Walka o Senat na Pomorzu. Jest nowy sondaż

  • Autor: TM
  • 14 października 2015 09:42
Walka o Senat na Pomorzu. Jest nowy sondaż Na drugim miejscu w badaniu znalazł się Waldemar Bonkowski z PiS (ponad 27 proc. głosów). Fot. facebook.com

Roman Zaborowski z Platformy Obywatelskiej ma największe szanse na mandat senatora w okręgu 63, obejmującym powiaty bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski i kościerski – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS dla Radia Gdańsk.

W nadchodzących wyborach parlamentarnych głos na Zborowskiego chce na niego oddać 42 procent osób.

PiS przed ZL

Na drugim miejscu w badaniu znalazł się Waldemar Bonkowski z Prawa i Sprawiedliwości (ponad 27 proc. głosów).

Kolejne pozycje zajęli z Wacław Kozłowski ze Zjednoczonej Lewicy z 5,5 procentowym poparciem oraz Tomasz Dorniak z Polskiego Stronnictwa Ludowego, którego chce poprzeć ponad 2 proc. ankietowanych.

23 proc. niezdecydowannych

Nadal nie wie na kogo ma głosować grupa 23 procent wyborców z powiatów bytowskiego, człuchowskiego, kartuskiego i kościerskiego - donosi serwis radiogdansk.pl.

Sondaż przeprowadzono na losowej grupie 500 dorosłych mieszkańców senackiego okręgu nr 63, którzy zadeklarowali udział w wyborach. Błąd oszacowania wynosi 4,1 procent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA