REKLAMA

Zaskakujący sondaż: Zjednoczona Lewica wyprzedzi PO

 • Autor: AT
 • 20 października 2015 10:55
Zaskakujący sondaż: Zjednoczona Lewica wyprzedzi PO Wyborcy rozczarowani Platformą głosują albo na Zjednoczoną Lewicę, albo na Pawła Kukiza (fot.dariuszjonski.pl)

Według sondażu zamówionego przez Zjednoczoną Lewicę wynika, że ugrupowanie może liczyć na 12 proc. poparcia z prognozą nawet na 23 proc.

W ostatnim tygodniu Zjednoczona Lewica (ZL) zamówiła sondaż na próbie 1038 osób zrobiony przez Ipsos. Wyszło ponad 10 proc. Z perspektywą na 23 proc.

- Te 23 proc. to ci, którzy zagłosują, i ci, którzy rozważają poparcie ZL - mówi w Gazecie Wyborczej" Dariusz Joński, szef sztabu wyborczego ZL i rzecznik SLD. Dokładniej chodzi o wyborców potencjalnych, którzy na razie nie określili konkretnie jednego ugrupowania, ale najbliżej im do oddania głosu na koalicję.

Jak wynika z badań, ewentualni wyborcy Zjednoczonej Lewicy najbardziej zwracają uwagę na następujące postulaty 2,5 tys. zł pensji minimalnej, zakaz eksmisji na bruk. walka ze śmieciówkami, opodatkowanie księży i wyprowadzenie religii ze szkół - czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

W sondażu zbadano także przepływ elektoratu. Okazało się, że wyborcy rozczarowani Platformą głosują albo na ZL, albo na Pawła Kukiza. Różnica między ZL, a PO wyniosła tylko 8 proc. To dlatego tydzień temu na konwencji ZL w Warszawie jeden z przekazów brzmiał: gonimy PO. Chociaż żaden polityk ZL nie wierzy, że rzeczywiście dogonią, to sygnał ma być jasny: nie jesteśmy jednym z sześciu małych ogólnopolskich komitetów, tylko jednym z trzech dużych, obok PO i PiS - pisze "Gazeta Wyborcza".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • ZLEW+PO+Nowoczesna won!!! 2015-10-20 22:57:27
  Do obserwator : brawa dla obserwatora! Lewactwo to robactwo, które trzeba wytępić, podobnie jak poglądy liberałów pokroju petronela czy towarzysza balcerka
 • Lewactwo won! 2015-10-20 22:48:56
  Śmieszne prognozy. Głosy oddane na ZLEW popłyną prosto do zlewu
 • obserwator 2015-10-20 12:50:42
  barany lewicowo -pedalskie..,was po jebalo frajerzy z jonskim ,gawkowskim ,cora jarugi -nowackiej komuszej gadziny...jestescie (...) pod progiem wyborczym..tak jak ten wystawiony zlamas petru czy petronela...!!!
 • kibic 2015-10-20 12:45:02
  Czy wy już kompletnie zgłupieliście przez te sondaże? Brak minimalnej nawet refleksji i zastanowienia zamieniacie na bzdury sondażowe? Niedługo nie będziecie zdolni mieć swojego własnego zdania bez obejrzenia się na to co pitolą sondaże.
 • garfield 2015-10-20 12:23:50
  kto zagłosuje na tęczowo-kawiorową pseudo lewicę , lewicowy jest PiSREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA