REKLAMA

Zaskakujący wynik sondażu. Nawet wyborcy PiS popierają czarny protest

  • Autor: JS
  • 28 marca 2018 20:30
Zaskakujący wynik sondażu. Nawet wyborcy PiS popierają czarny protest Wśród badanych w sondażu 32 proc. chce liberalizacji ustawy antyaborcyjnej (fot. Razem Pomorze/twitter)

Z sondażu przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski wynika, że prawie połowa badanych, 48 proc., popiera "Czarny protest", wśród nich - 23 proc. "zdecydowanie".

Przeciwnikami protestu jest 31 proc. osób, w tym zdecydowanych - 16 proc.

Wśród badanych w sondażu 32 proc. chce liberalizacji ustawy antyaborcyjnej. Zwolennikami zaostrzenia jest 14 proc., a 22 proc. nie chce żadnych zmian w obowiązujących przepisach.

Wśród wyborców poszczególnych partii najwięcej zwolenników protestu jest wśród Nowoczesnej - aż 82 proc. Przeciw - 17.

Odsetek zwolenników jest wysoki również wśród zwolenników Kukiz'15. 70 proc. z nich popiera "Czarny protest", 20 jest przeciwko.

Mniejsze poparcie jest wśród wyborców PO. Za "Czarnym protestem" opowiedziało się 69 proc. ankietowanych, 24 proc. - przeciwko.

Zaskakujący wynik zanotowano wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Aż 36 proc. z nich opowiedziało się za protestami. Przeciw jest 42 proc. wyborców PiS.

Badanie zostało przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 23-26 marca 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA