REKLAMA

Zwolennicy rządu PiS dominują w mediach społecznościowych

  • Autor: GP
  • 22 grudnia 2015 13:22
Zwolennicy rządu PiS dominują w mediach społecznościowych Internauci oceniając rząd pozytywnie wypowiadają się na temat prac minister edukacji Anny Zalewskiej, a najwięcej słów krytycznych pada pod adresem Mariusza Kamińskiego. (fot. Social Fresh/flickr.com/licencja: CC BY-SA 2.0)

W sieci i portalach społecznościowych bardzo widoczna jest obecność zwolenników rządu - wynika z obserwacji Instytutu Monitorowania Mediów.


We wpisach o rządzie dominuje ton neutralny lub nie wyrażający jednoznacznie emocjonalnego stosunku do gabinetu premier Szydło. Wśród 25 tys. wpisów, które zawierają jednoznaczne poparcie bądź niechęć dla członków rządu, opinie przychylne stanowią 66 proc., a krytyczne 34 proc.

Rząd w social media Źródło: imm.com.pl

Instytut w ciągu 30 dni od zaprzysiężenia nowego gabinetu badał, o których członkach rządu Polacy dyskutowali w sieci najczęściej, a następnie porównał ton wypowiedzi na ich temat z publikacjami w prasie.

Internauci oceniając rząd pozytywnie wypowiadają się na temat prac minister edukacji Anny Zalewskiej, a najwięcej słów krytycznych pada pod adresem Mariusza Kamińskiego.

*Raport oparty został na monitoringu mediów społecznościowych i prasy w okresie 16 listopada-16 grudnia 2015 r. Monitorowano nazwiska zaprzysiężonych członków rządu w kontekście nazw ministerstw lub sprawowanych stanowisk.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA