REKLAMA

1,67 mld zł akcyzy od paliw na długi kolejarzy

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 18 sierpnia 2016 07:58
1,67 mld zł akcyzy od paliw na długi kolejarzy Rząd przekaże dodatkowo 1,67 mld zł akcyzy od paliw na wykup papierów PKP Polskich Linii Kolejowych (fot. mat. pras.)

Rząd przekaże dodatkowo 1,67 mld zł akcyzy od paliw na wykup papierów PKP Polskich Linii Kolejowych - informuje "Puls Biznesu".

Dziennik przypomina, że Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB) dysponuje 18 proc. wpływów z akcyzy paliwowej, które dzieli między drogowców i kolejarzy. Jednak w aktualizacji Krajowego Programu Kolejowego (KPK), dotyczącego inwestycji planowanych na lata 2016-23, który resort skierował niedawno do konsultacji publicznych, przewidziano dotacje dla PKP Polskich Linii Kolejowych (PLK) przekraczające ten wskaźnik.

Czytaj też: Czarzasty: Witam chadeka Schetynę w gronie biskupów i gratuluję miejsca

Według "PB" kolejarze do 2023 r. mogą dostać z akcyzy 9,2 mld zł oraz dodatkowo nawet 1,67 mld zł, a pieniądze kierowców będą przeznaczone na wykup kolejowych obligacji oraz dofinansowanie inwestycji kolejowego zarządcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA