REKLAMA

100 mln euro dla firm z programu "Interreg Europa"

  • Autor: bad/PAP
  • 05 kwietnia 2016 16:36
100 mln euro dla firm z programu "Interreg Europa" Zorganizowane przez Ministerstwo Rozwoju spotkanie dla osób planujących udział w drugim naborze programu Interreg Europa. Fot. MR

• Firmy i instytucje mogą ubiegać się o wsparcie UE na badania naukowe, innowacje czy projekty związane z niskoemisyjną gospodarką.
• To druga edycja konkursu w ramach unijnego programu "Interreg Europa".
• Projekty w ramach drugiej edycji konkursu będzie można zgłaszać do 13 maja br.

Polskie instytucje i przedsiębiorcy, oprócz ubiegania się o fundusze unijne z programów krajowych i regionalnych, mogą również korzystać ze wsparcia międzynarodowych programów "Interreg". Są to projekty realizowane wspólnie z zagranicznymi partnerami, w tym z Unii Europejskiej. Celem programu "Interreg Europa" jest dofinansowanie przedsięwzięć dotyczących badań naukowych, rozwoju technologicznego, innowacji, zwiększania konkurencyjności małych i średnich firm, a także projektów związanych z gospodarką niskoemisyjną i ochroną środowiska.

Projekty w ramach drugiej edycji konkursu będzie można zgłaszać do 13 maja br.

Czytaj też: Ministerstwo Rozwoju zachęca przedsiębiorców do korzystania z międzynarodowych projektów

Resort rozwoju informował wcześniej, że w pierwszym naborze wpłynęło 261 wniosków, z czego do unijnego dofinansowania wybrano 64 przedsięwzięcia na kwotę blisko 100 mln euro. Najwięcej unijnych pieniędzy trafi na przedsięwzięcia badań i innowacji (ponad 34 mln euro na 21 inwestycji) oraz konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw (ok. 28,5 mln euro dla 18 projektów). Wsparcie uzyska też projekty dotyczące niskoemisyjnej gospodarki (22 mln euro) oraz związane z efektywnym gospodarowaniem zasobami i ochroną środowiska (ponad 14 mln euro).

Według wiceministra rozwoju Adama Hamryszczaka przedsięwzięcia współfinansowane z programu "Interreg Europa" mogą znaleźć swą "kontynuację w przedsięwzięciach dotowanych z krajowych czy regionalnych programów".

Budżet programu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) wynosi 359 mln euro. Nie określono puli pieniędzy na drugi nabór. Jak podkreślił resort rozwoju, zaleca się, by dofinansowanie z EFRR dla projektu wynosiło od 1 do 2 mln euro. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA