REKLAMA

12 złotych za godzinę pracy od września 2016 roku

  • Autor: PulsHR.pl
  • 09 marca 2016 11:53
12 złotych za godzinę pracy od września 2016 roku Stanisław Szwed, wiceszef MRPiPS i Elżbieta Rafalska, szefowa resortu. (fot. MRPiPS)

Od września, a nie od lipca mają wejść w życie przepisy o minimalnym wynagrodzeniu za godzinę pracy w przypadku umów-zleceń - zapowiada Stanisław Szwed, wiceminister pracy i polityki społecznej.
• Obecnie trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu ustawy o minimalnym wynagrodzeniu.
• Minimalna stawka godzinowa ma wynosić 12 zł brutto.

- Chcemy ukrócić proceder, kiedy zamiast umowy o pracę, stosowana jest umowa cywilno-prawna - mówił w rozmowie z Polskim Radiem Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Wspomniał również o skandalicznych stawkach na umowach cywilnoprawnych, o czym pisaliśmy już tutaj: Ministerstwo pracy alarmuje: są przykłady pracy za 25 gr za godzinę

Wiceminister poinformował również, że zmiany wejdą w życie prawdopodobnie od września, a nie od lipca - jak wcześniej zapowiadano. Dłuższy czas ma służyć lepszemu przygotowaniu przepisów.

Więcej informacji o temacie na PulsHR.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA