REKLAMA

18 banków dołączyło do programu Rodzina 500 plus

  • Autor: PAP/JS
  • 15 marca 2016 14:26
18 banków dołączyło do programu Rodzina 500 plus Premier zaznaczyła, że inwestycja w dzieci, w rodzinę to "największa polska inwestycja" (twitter/Kancelaria Premiera)

• 18 banków podpisało list intencyjny, w którym zadeklarowały wolę współdziałania w zakresie składania wniosków o świadczenia z programu "Rodzina 500 plus".
• Łączymy świat biznesu, gospodarki z problemami społecznymi - powiedziała premier Beata Szydło przed podpisaniem listu.

"Do najważniejszego programu polskiego rządu dołączają przedstawiciele instytucji finansowych świata biznesu. Czyli łączymy to, co powinno dziać się zawsze w takich sytuacjach i okolicznościach - łączymy świat biznesu, finansów, gospodarki z problemami społecznymi" - mówiła premier.

Podkreśliła, że program "Rodzina 500 plus" jest wielkim wyzwaniem. "Ale też odkąd rząd go przyjął, mam wrażenie, że przyjaciół Rodziny 500 plus jest coraz więcej, w różnych obszarach, w różnych środowiskach. Pojawiają się nowe inicjatywy, nowe pomysły. I dobrze, o to chodziło, żeby pokazać, że ważna jest rodzina" - dodała.

Zaznaczyła, że inwestycja w dzieci, w rodzinę to "największa polska inwestycja". "Dzieci to nie koszt, to inwestycja w przyszłość nas wszystkich, w przyszłość rozwoju nas wszystkich" - powiedziała premier.

Zobacz też: Elżbieta Rafalska: Samorządy muszą wykazać się kreatywnością

Zgodnie z programem rodziny otrzymają świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, a jeśli spełnią kryterium dochodowe (800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami) - również na pierwsze. Program ruszyć ma 1 kwietnia. Od tego dnia będzie można składać wnioski. Jednym z kanałów, za pomocą których będzie to można zrobić, będzie bankowość elektroniczna.

Podpisany list jest "deklaracją woli współdziałania w zakresie składania w postaci elektronicznej wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz załączników do tych wniosków".

W ubiegłym tygodniu zostało podpisane porozumienie pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych a pierwszym bankiem - PKO BP w zakresie współpracy przy realizacji rządowego programu "Rodzina 500 plus" i rozpoczęły się intensywne testy tego sposobu składnia wniosków o świadczenie.

Program jest otwarty dla wszystkich banków, które spełnią określone wymogi bezpieczeństwa; chodzi o względy bezpieczeństwa związane z uwiarygodnieniem tożsamości danej osoby.

Dzięki programowi "Rodzina 500 plus" rodzi się społeczna odpowiedzialność biznesu

"Dzięki programowi Rodzina 500 plus rodzi się społeczna odpowiedzialność biznesu. Taka atmosfera, która w wielu gospodarkach świata, w wielu krajach świata jest czymś normalnym. My uczymy się też i takich wyzwań, i taka społeczna odpowiedzialność biznesu to jest to, na co powinniśmy również zwracać uwagę. Programy społeczne, zaangażowanie w promowanie takich programów i świat biznesu. Czy może być coś bardziej spektakularnego?" - podkreśliła Szydło.

Premier wskazała, że program "Rodzina 500 plus" to dobry projekt. "Tam gdzie jest dobry projekt, jest dobry program, gdzie widzimy przyszłość polskiego państwa, gdzie widzimy przyszłość polskiej gospodarki - bo nie zapominajmy, to będzie ogromny zastrzyk również dla polskiej gospodarki - warto inwestować, warto pokazywać dobre praktyki. I dzisiaj tutaj na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie możemy taką dobrą praktykę pokazać" - dodała premier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA