REKLAMA

18 mln zł zwolnienia z podatku to niski próg? Przeciętnie dyskont ma 15 mln obrotu rocznie

  • dlahandlu.pl
  • Autor: Dlahandlu.pl/JS
  • 29 stycznia 2016 12:12
18 mln zł zwolnienia z podatku to niski próg? Przeciętnie dyskont ma 15 mln obrotu rocznie Kwota wolna od opodatkowania to 1,5 mln zł netto miesięcznie, czyli 18 mln zł rocznie (fot. shutterstock)

Dla przekroczenia progu 18 mln zwolnienia z podatku placówka handlowa musi mieć ponad 50 tys. zł dziennego obrotu. Z danych firmy Market Side średni roczny obrót pojedynczej lokalizacji sklepu dyskontowego w Polsce to około 15 mln złotych, czyli ok. 42 tys. zł dziennie.

Dane te potwierdzają wyliczenia dlahandlu.pl. W 2015 roku Biedronka informowała, że jej sklepy odwiedza dziennie 4 mln klientów. Przy bazie sklepów na poziomie 2667 oznacza to średnio 1500 klientów dziennie w każdej lokalizacji. Jednocześnie średni paragon w Biedronce wynosi ok. 28 zł (w 2013 roku było to 27 zł). Mnożąc liczbę klientów jednej placówki przez wysokość średniego paragonu i liczbę dni w roku, okazuje się, że jedna przeciętna lokalizacja dyskontu może liczyć na maksymalnie na 42 tys. obrotu dziennie, czyli 15,33 mln zł rocznie.

Kwota wolna od opodatkowania to 1,5 mln zł netto miesięcznie, czyli 18 mln zł rocznie.

Cały tekst czytaj na stronie dlahandlu.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA