REKLAMA

200 mln zł na docieplenie szkół przeznaczy Fundusz Ochrony Środowiska

  • Autor: PAP/GP
  • 22 stycznia 2016 09:48
200 mln zł na docieplenie szkół przeznaczy Fundusz Ochrony Środowiska Szkoła podstawowa w Chotomowie (fot.Greenpeace Polska/flickr.com/CC BY-ND 2.0)

• Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska przeznaczył 200 mln zł na projekty termomodernizacyjne budynków użyteczności publicznej.
• Część tych funduszy trafi do szkół. Poinformował w piątek (22 stycznia) resort środowiska.
• Nabór wniosków ruszył i zakończy się pod koniec kwietnia br.

Ministerstwo wyjaśniło, że o pieniądze z Funduszu Spójności mogą starać się państwowe jednostki budżetowe, szkoły wyższe, administracja rządowa oraz nadzorowane lub podległe jej organy i jednostki administracyjne.

- Głęboka, kompleksowa modernizacja energetyczna budynku prowadzi do zmniejszenia jego zapotrzebowania na energię. Do uzyskania wsparcia mogą być zgłaszane inwestycje polegające na ociepleniu przegród budynku, wymianie okien, drzwi, wymianie lub modernizacji źródeł ciepła oraz instalacji: ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, wentylacji, klimatyzacji lub oświetlenia - wyjaśniono.

W ramach projektu musi być także przeprowadzony audyt energetyczny.

Nabór wniosków będzie prowadzony do 22 kwietnia br. i - jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - wnioski należy składać za pomocą generatora wniosków o dofinansowanie dostępnego na stronie funduszu. Generator zawiera formularze wniosków gotowych do wypełnienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA