REKLAMA

25 stycznia MF przedstawi założenia projektu ustawy o podatku od hipermarketów

  • dlahandlu.pl
  • Autor: Dlahandlu/JS
  • 22 stycznia 2016 14:45
25 stycznia MF przedstawi założenia projektu ustawy o podatku od hipermarketów Ze wstępnego projektu ustawy dotyczącej podatku od hipermarketów wynikało, że opodatkowane miały być podmioty prowadzące działalność handlową w sklepach o powierzchni sprzedaży powyżej 250 m kw. (Fot. PTWP)

Minister finansów Paweł Szałamacha zamierza w najbliższy poniedziałek, to jest 25 stycznia, przedstawić założenia projektu ustawy o podatku od hipermarketów.

8 stycznia br. odbyły się konsultacje ze środowiskami handlowymi. Podczas spotkania wstępnie zgodzono się co do generalnych zasad projektu. Wszystkie strony, jak relacjonował po spotkaniu minister Henryk Kowalczyk, zgodziły się w sprawie rezygnacji z kryterium powierzchniowego jako podstawy opodatkowania.

Była też, jak mówił, generalna zgoda, by był to podatek od obrotu i miał charakter progresywny.

Zanim doszło do spotkania w KPRM, cykl konsultacji z przedstawicielami branży handlowej przeprowadził kierowany przez posła PiS Adama Abramowicza zespół parlamentarny. Zgodzono się w ich toku, że podatek od hipermarketów nie powinien być zależny od powierzchni sklepu, a także powinien być progresywny, kaskadowy i zawierać kwotę wolną od podatku.

Różnice zdań dotyczyły m.in. ilości progów - przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw mieli opowiadać się za aż siedmioma progami, natomiast POHiD za trzema. - Minister finansów będzie się musiał nagimnastykować przy przygotowywaniu tego projektu - przyznał poseł Abramowicz.

Czytaj więcej na www.dlahandlu.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA