REKLAMA

500 plus do likwidacji? Nowoczesna ma swoje pomysły na budżet i podatki

  • Autor: GP
  • 30 stycznia 2017 12:10
500 plus do likwidacji? Nowoczesna ma swoje pomysły na budżet i podatki Politycy Nowoczesnej liczą, że przebiją się do opinii publicznej przypominając swoje pomysły gospodarcze. (fot.:nowoczesna.org)

• Ryszard Petru jest pewny, że będzie konieczne odkręcanie ekonomicznych pomysłów PiS.
• W temacie podatków polityk mówił: - Trzeba zlikwidować obciążenia dla klientów z racji podatku bankowego.
• Formacja opozycyjna chce też zredefiniować program 500 plus.

Politycy Nowoczesnej, Ryszard PetruPaweł Pudłowski skupili się w poniedziałek (30 stycznia) na gospodarce. W ramach przeglądu polityki rządu obaj politycy podkreśli, jakie pomysły na gospodarkę na opozycyjna partia.

- Naszym hasłem jest nowoczesna gospodarka - zaczynał Ryszard Petru. - Pokażemy co odkręcimy z tego co zrobił PiS. - Polityk zaznaczał, że nie zostawi po dojściu do władzy budżetu w jego obecnym kształcie. - Ponad rok temu złożyliśmy ustawę zrównoważonym budżecie. Jej celem było ograniczenie nadmiernego zadłużenia. Ta ustawa leży w zamrażarce u Marszałka Kuchcińskiego od ponad roku.

Nowoczesna podkreśliła, że ostatnie miesiące to wyraźny spadek inwestycji i wzrostu PKB w różnych badaniach i prognozach gospodarczych.

Czytaj też: Wzrost PKB. Ekonomiści: Spodziewamy się odbicia w inwestycjach

Petru odnosząc się do tego tematu zaczął obarczać winą inicjatywy PiS, które w ostatnich miesiącach zaproponował rząd. - Trzeba zlikwidować obciążenia dla klientów z racji podatku bankowego - mówił, po czym sprzeciwił się podatkowi handlowemu. - Takie podatki ograniczają rozwój przedsiębiorczość - mówił lider formacji.

Towarzyszący Petru Paweł Pudłowski, poseł Nowoczesnej, dodawał jak politycy partii chcą zmienić elementarny projekt PiS - Program 500 plus.

- Zracjonalizujemy go tak, by pomagał samotnie wychowującym dzieci matkom - mówił poseł. Dla Nowoczesnej to sztandarowa wada programu 500 plus. W obecnej formie program jest pomocą dla rodzin, a 500 zł trafia tylko jeśli rodzina ma na utrzymaniu więcej niż jedno dziecko.

O kolejnej inicjatywie rządu w ramach programów "z plusem" wypowiadała się minister rodziny Elżbieta Rafalska. O pomyśle Maluch Plus przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Zawiedziona 2017-05-21 23:11:35
    Ludzie dlaczego zabierzcie chleb rodzinom. Jak już znaleźli się w rządzie ludzie pomagający innym to chcecie to zniszczyć nie każdy może pracować a dlaniektórych te 500 plus jest niesamowitą podporą bez nich wielu ludziom będzie trudno jeśli ktoś ma 5000 tysięcy dochodu to może pieniądze z programu potraktować jak kieszonkowe natomiast jeśli ktoś ma 1500 zł miesięcznie to te 500 plus jest ogromną pomocą nie zabierajcie jej potrzebującym...
  • wszyscywszystkowiedzą 2017-01-30 13:19:59
    Petru - oczywiście razem z Balcerowiczem, majstrowali przy funduszach emerytalnych. Potem działał ochoczo na rzecz banków z kapitałem zachodnim twierdząc, ze działa dla dobra klientów tychże banków i wymyślił kredyty frankowe puszczając jednocześnie z torbami setki tysięcy Polaków z których wielu popełniło samobójstwo. Banki mają się dobrze a deweloperzy, którzy za kredyty frankowe mieli dostarczyć mieszkania ich klientom mają się jeszcze lepiej. Niektórzy kredytobiorcy frankowi zaś, nie mając jeszcze mieszkań spłacają kredyty a są tacy co mieszkanie stracili a kredyt wisi dalej na ich życiu. Teraz Petru dba o banki zachodnie i sieci marketów twierdząc, że działa dla dobra ich klientów, czym łże jak pies. Dlatego chce zlikwidować albo "przerobić" 500+ "z polskiego na swoje". To zwykłe cynkciarstwo i oszustwo wobec Polaków przez takich, którzy służą tylko obcemu kapitałowi a nie Polsce i Jej Narodowi. Petru myśli, że jak naopowiada głupot na temat 500+, to Polacy na niego zagłosują. Na pewno nie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA